Nogometaši Jedinstva pobijedili su s Slogu iz Ljubuškog s 2:0 u 29. kolu Prve lige Federacije BiH. Derbi začelja u 29. kolu Prve lige odigrali su u Sanskom Mostu Podgrmeč i Branitelj, a na kraju su gosti slavili pobjedu rezultatom 2:1.

Jedinstvo na pogon Halida Delića

Ponovo je najzaslužniji za trijumf Bišćana bio sjajni Halid Delić, koji je i danas briljirao. Pogodio je u 19. minuti za prednost Jedinstva od 1:0, da bi do drugog pogotka danas stigao na samom otvaranju drugog poluvremena. Postigao je gol u 49. minuti za sigurnu prednost od 2:0. Do kraja je domaći tim mirno sačuvao prednost, te je zasluženo stigao do nova tri boda protiv fenjeraša na prvoligaškoj tabeli.

Branitelj slavio u Sanskom Mostu

Loše prvo poluvrijeme donijelo je nešto bolju igru gostiju, ali pogodaka nije bilo, te se na odmor otišlo s nepopularnih 0:0. Međutim, u nastavku su gosti iz Mostara ipak uspjeli da dođu do tri boda. Poveli su u 63. minuti preko Marina Galića, da bi u 76. minuti rezevrista Mate Blažević povećao prednost na 2:0. Domaći su do kraja uspjeli postići gol preko Smajilovića za konačnih 1:2.
Cazinski fudbaleri s bodom u Vitezu prvaci Druge lige F BiH zapad

Fudbaleri “Krajine” danas su remijem od 0:0 u Vitezu protiv istoimene ekipe postali prvaci Druge lige F BiH grupa zapad, čime su se plasirali u doigravanje za prelazak u Prvu ligu F BiH.

Veliki je ovo uspjeh FK Krajina, posebno zbog činjenice što okosnicu kluba čine mladi domaći igrači, koji su stasali iz mlađih kategorija.

U narednim danima će biti održan ždrijeb za doigravanje s prvacima jug, sjever i centar, a kako nezvanično saznajemo prve utakmice doigravanja bi se trebale igrali već narednog vikenda.