Velika pobjeda: Košarkaški klub ”Bihać” zauzeo lidersku poziciju

Proteklog vikenda u 9. kolu A2 lige Federacije BiH – grupa sjever, igrači Košarkaškog kluba ”Bihać” su na domaćem parketu dočekali ekipu iz Gračanice, koja je okončana rezultatom 88:55 u korist domaćina.

Petom uzastopnom pobjedom bihaćki košarkaši, pod trenerskom palicom Kulenović Amira, zauzeli su lidersku poziciju na tabeli A2 lige.

”Izuzetno sam sretan i ponosan na svoju ekipu i plasman na prvo mjesto ligaške tabele nakon 9 odigranih kola. Posebno raduje činjenica da smo pobijedili sa dvoznamenkastom razlikom, odnosno sa čak 33 poena.”, pohvalio je svoje igrače Kulenović, trener gradskog Košarkaškog kluba ”Bihać”, koji egzistira i uživa dignitet čak 45 godina.

Ova skladna mlada ekipa (prosjek godina 22), predvođena sjajnim Hadžićem, Selmanovićem, Mahmutovićem, Alijagićem i ostalim igračima, po ko zna koji put je pokazala požrtvovanost, umijeće, odvažnost i preciznost u igri.

Playmaker kluba, Hadžić Osman se osvrnuo na prethodni susret rekavši da mu je drago što su izborili prvu poziciju u grupi, uz zahvalu treneru na vjeru u igrače, koji su pokazali da znaju to vratiti. Napomenuo je da je prošlu utakmicu odigrao sa zdravstvenim problemima, ali unatoč svemu je dao sve od sebe vjerujući da takav stav može dovesti ekipu do višeg nivoa.

Bišćane je do pobjede vodio kapiten Mahmutović Denis sa ubačenih 30 poena, a pratio ga je Selmanović Amel sa 18, dok je Pećanac Đorđe zabilježio 10 poena. Gračanicu su predvodili Suman sa 19, te Nedić sa 10 koševa.

Sa druge strane, ovaj vikend nije bio sretan za ekipu KK ”Željo 1971”, koja je deklasirana na domaćem parketu od KK ”Iskra” iz Bugojna sa rezultatom 57:110.

”Kvalitetnijom igrom smo stvorili realno nedostižnu prednost u prvom poluvremenu, da bi u drugom poluvremenu omogućili mlađim igračima da dobiju svoje dragocjene minute. Zaredali smo pet pobjeda u nizu, a ovom pobjedom smo preuzeli lidersko mjesto na tabeli i samim tim pokazali da smo ozbiljan konkurent za ulazak u A1 ligu.”, dodao je na kraju kapiten Mahmutović prije sljedećeg kola, kada košarkaše Bihaća dočekuje KK ”Litva” iz Banovića.