Zidan: Moj volej je bolji od Ronaldovih makazica (VIDEO)

Nezavisne novine
Trener fudbalera Real Madrida Zinedin Zidan našalio se da je njegov volej u finalu Lige šampiona 2002. godine, protiv Bajera iz Leverkuzena, atraktivniji nego makazice Kristijana Ronalda protiv Juventusa.

Zidanov gol u Glazgovu, vjerovatno najljepši u istoriji finala Lige šampiona, mnogi su već počeli da porede sa Ronaldovim akrobatskim potezom na Juventus areni.

“Kada je Ronaldo u formi svi smo srećni. Uživali smo… Ronaldove makazice? Moj gol iz Glazgova je bolji”, uz osmijeh je poručio Zidan.

“Odigrali smo vrhunski meč, nije lako pobijediti u Torinu 3:0. Patili smo u pojedinim trenucima, ali tako mora da bude. Kasnije smo napravili razliku zbog fantastične igre u napadu. Moramo da budemo svjesni da postoji i revanš, Juventus se neće predati”, oprezan je Zidan.

Ibrahimović u svom stilu prokomentarisao gol Ronalda (VIDEO)

Danima će se pričati i pisati o sinoćnjoj majstoriji Cristiana Ronalda protiv Juventusa.

Sjajni Portuglac je postigao nevjerovatan gol makazicama, ali čini se da nije impresionirao Zlatana Ibrahimovića.

“Lijepo, ali bi trebao probati sa 40 metara”, kazao je Ibra aludiravši na svoj gol Englezima u dresu Švedske.

Gospodin se naklonio gospodi: Ronaldo se zahvalio za aplauze

Dugo vremena će se pamtiti večerašnji meč Juventusa i Real Madrida, a jedan od glavnih razloga su supermakazice Cristiana Ronalda.

Portugalac je postigao dva gola, a posebno je bio impresivan drugi kojeg je postigao makazicama i koji je presudio Juventusu.

Navijači Juventusa su nakon vjerovatno najljepše postignutog gola na njihovom stadionu gospodski ustali i aplaudirali Cristianu Ronaldu, a on im se znao odužiti. Portugalac je također pokazao da je prije svega veliki gospodin te se zahvalio navijačima Juvcentusa na aplauzima.

Neka fotografija kaže više od hiljadu riječi.

Noć kada je Torino aplaudirao Ronaldu: CR7 potopio Staru damu!

Ekipa Real Madrida nošena Cristianom Ronaldom savladala je Juventus u Torinu u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka rezultatom 3:0 čime su stigli na korak do plasmana u polufinale ovog takmičenja.

Početak utakmice bio je kao iz snova za navijače Real Madrida. Isco, koji se nedavno požalio da nema dobar tretman kod trenera Zinedinea Zidanea dobio je priliku od prve minute, a već u trećoj sjajno je uposlio Cristiana Ronalda koji je doveo Real Madrid u vodstvo.

Ronaldo je pobjegao odbrani Stare dame i po ko zna koji put pokazao da uživa igrati u najvažnijim utakmicama. Ovim pogotkom, Ronaldo je postao prvi igrač u historiji koji je postigao gol na deset uzastopnih utakmica u Ligi prvaka.

Nakon dva gola gola protiv Juventusa u finalu prošlogodišnjeg izdanja Lige prvaka, Ronaldo je redom postigao dva pogotka protiv APOEL-a, dva protiv Dortmunda, jedan protiv Tottenhama, opet jedan na Wembleyju, dva protiv APOEL-a, jedan protiv Borussije i dva u prvom i jedan u drugom susretu protiv PSG-a.

Real Madrid je u 11. minuti imao novu veliku priliku nakon centaršuta Krossa iz kornera, ali Varane koji je ostao sam u kaznenom prostoru nije uspio savladati Buffona.

Juventus, koji je meč počeo nešto defanzivnije sa Alex Sandrom na lijevom krilu, krenuo je ofanzivnije nakon primljenog pogotka, a prvu dobru priliku imao je Higuain u 24. minuti kada mu je Navas odbranio udarac.

Uslijedio je nešto mirniji period igre, a onda u 36. minuti veznjak Real Madrida Toni Kross pogađa prečku nakon sjajnog šuta s distance. Buffon je već bio savladan, ali je okvir gola ovaj put bio saveznik Stare dame. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Chiellini nakon centaršuta iz kornera, ali Talijan nije dobro reagovao iako je imao čistu situaciju za postizanje gola.

U drugom poluvremenu, Real Madrid je faktički osigurao prolazak u polufinale Lige prvaka. Prvo je Ronaldo u 51. minuti imao veliku priliku da poveća vodstvo svoje ekipe, ali je šutirao pored gola, a onda u 64. minuti Portugalac postiže fenomenalan pogodak. O kakvom golu se radi, ali i igračkoj veličini, najbolje pokazuje činjenica da je prepuni stadion domaćih navijača aplaudirao Ronaldu nakon drugog gola.

On je dočekao centaršut Carajala s desne strane, a onda sjajnim akrobatskim udarcem makazicama matira nemoćnog Buffona za 2:0, a da Juventus nema šansi u ovom meču bilo je jasno nakon 66. minute kada je Dybala dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Aktuelni prvak Evrope nakon toga je u potpunosti preuzeo kontrolu nad igrom iz čega je Marcelo u 72. minuti pogodio za 3:0, a to se na kraju ispostavio i kao konačni rezultat. Real Madrid je sigurno mogao postići još neki gol u ovom meču, ali je ekipa Zinedinea Zidanea digla ručnu i finiš meča odigrali su u laganom ritmu.