Znate li tko je najbolji strijelac Milana ove sezone? Theo Hernandez! Pa nađite još koji klub čiji je najbolji strijelac lijevi bek.

Da, zamislite da uz Petkovića i Oršića prvi Dinamov topnik bude Marin Leovac. Koji je ove sezone zabio jedan. A u povijesti reprezentacije Jarni i Barišić zabili su po jedan gol, Strinić i Pivarić ni jedan.

Vaš preglednik ne omogućava pregled ovog sadržaja.

U Milanu, eto, svi gledaju u leđa lijevom beku…., ali neće još dugo. Zlatan Ibrahimović još se zahuktava, a junak San Sira ovih je dana Ante Rebić. Skandiraju mu sa svih tribina, s pet golova  u zadnjih šest utakmica postao je ljubimac navijača.

MILAN – JUVENTUS 1-1

Drama u Milanu! Sjajni Rebić zabio, Ronaldo spasio Juve…

Rebić je u Milan došao ljetos i nije se nametnuo. Do 15. siječnja odigrao je samo devet utakmica, bez gola. I baš se nekako poklopilo da je dolaskom Zlatana Ibrahimovića prošli mjesec Ante procvao. Iako do zadnja dva okršaja, s Interom i Juventusom, nisu bili zajedno u postavi.

Stefano Pioli igrao je sustavom 4-4-2, sa Zlatanom i Leaom u napadu, a Rebić bi ulazio s klupe. Ili počinjao utakmice u kojima se Ibra odmarao. Pa su u šest utakmica na terenu skupa proveli tek 115 minuta.

A onda je Milan protiv Intera (2-4) i Juventusa (1-1) zaigrao 4-4-1-1, Zlatan je bio u špici, Calhanoglu iza njega, a Rebić na lijevom krilu. Bingo!

ANTE BRILJIRA NA ČIZMI

Talijani oduševljeni Rebićem: Hrvat je zlatni čovjek Milana!

Juventusu je u prvoj utakmici polufinala kupa zabio za vodstvo i u tih zadnjih šest dvoboja dva je gola zabio Udineseu, po jedan Bresci, Interu i Juveu, protiv Torina je u kupu asistirao, a bez učinka ostao je jedino protiv Jurićeve Verone. U jedinoj utakmici u kojoj nije bio zamijenjen…

S vrlo skromnom minutažom (696 minuta) Rebić ima sjajan prosjek: zabija gol svakih 139,2 minute. Uvjerljivo ‘šiša’ suigrače: Hernandezov je prosjek 319,8 minuta za gol, Calhanogluov 375 minuta, Piatekov 268,8, a Zlatanov 180 minuta za gol.

Štoviše, i gledajući kolege iz reprezentacije, Rebić je na vrhu. Kramarićev je prosjek ove sezone 172,3 minute za gol, Petkovićev 196,4 minute, Perišićev 240, Vlašićev 277,3…