REPREZENTACIJA BiH je u Zenici pobijedila Finsku 4:1 u sedmom kolu kvalifikacija za Euro i zadržala je šanse da se plasira na završni turnir.

Momčad koju vodi Robert Prosinečki odigrala je fantastičnu utakmicu, mogla je slaviti i puno uvjerljivije, dok su Finci zabili iz jedne jedine šanse. Golove za BiH postigli su Izet Hajrović, Armin Hodžić i dva puta Miralem Pjanić. Počasni gol za Finsku je zabio Pohjanpalo.

Tr kola prije kraja kvalifikacija, BiH je stigla na samo dva boda do Finske koja i dalje drži drugo mjesto, ono koje vodi na Euro.

BIH – FINSKA 4:1

Tijek utakmice:

KRAJ

81’ Udarac Gojaka s 20 metara sjevnuo je pokraj vratnice

79’ GOOOL! Prva šansa Finske i odmah gol. nakon gužve je iz blizine zabio Pohjanpalo

76’ GOOOOOOOOOOOOOOL! I Armin Hodžić se upisuje u listu strijelaca! Bivši dinamovac je zabio nakon odbijanca poslije još jedne super akcije

70’ Mato Jajalo ulazi umjesto Elvisa Sarića

60’ GOOOOL! BiH vodi 3:0, a gol je zabio Miralem Pjanić. Kakva je to akcija bila dobra. Sjevalo je sa svih strana, najprije je pokušap Kolašinac, pa Gojak, pa Hodžić, a onda je se desetak metara Pjanić zakucao za 3:0. Tribine u Zenici su na nogama, sve gori. Prosinečki je presretan

57’ Nova sjajna akcije BiH, nakon prodora po desnom boku lopta stiže do Gojaka koji s desetak metara gađa preko gola

54’ Pjanić iz slobodnog udarca, s nekih 20 metara, trese gredu

46’ Počelo je drugo poluvrijeme i odmah šansa za BiH. Kvržić je sve napravio, ubacio, ali Cimirot tuče pokraj gola

KRAJ PRVIH 45 MINUTA! Fantastična igra BiH koja je mogla voditi i uvjerljivije, dok Finci u 45 minuta nisu stvorili niti jednu šansu

45’ Odlična šansa za Hajrovića. Opet ga je Kvržić sjajno pronašao, a njegov snažan šut brani Hradecky

37’ GOOOL! BiH ima 2:0. Gol je iz penala zabio Pjanić. Sve je počeo Amer Gojak, a njegov šut je u ruku pogodio Soirija. Bilo je to sumnjivo, ali je sudac ipak pokazao na bijelu točku. Pjanić je bio precizan

29’ GOOOOL! BiH zasluženo vodi. Kvržić je čudesno proigrao Hajrovića, izbacio je cijeli obranu Finske tim dodavanjem, a igrač Dinama je zakucao za 1:0

26’ Kakvu je šansu imao Hodžić. Sam je izašao pred vratara Finske, namjestio se za šut, ali je odnekud iskočila noga Toivija i lopta je otišla u još jedan korner za BiH

23’ Odličan ubačaj Kolašinca, obrana Finske jedva izbacuje u korner

21’ Fantastičan volej Zorana Kvržića s 18 metara je prohujao pokraj vrata

17’ Izet Hajrović je zamijenio ozlijeđenog Edina Višću

14’ Viktorija pred vratima Finske. Nakon ubačaja s desne srane Gojak je zabio, ali je bio u malom zaleđu

12’ Sad je Pjanić opet izveo korner, Bičakčić je sjano skočio ali je tukao glavom preko vrata

10’ Pjanić iz kornera ravno u ruke Hradeckom

9’ Uronen je napravio faul na Kvržiću, BiH ima slobodan udarac i priliku za ubačaj. Ipak, Pjanić nije to najbolje izveo

7’ Pjanić je ubacio loptu iz kornera, lopta je došla do Bičakića koji iz teške pozicije glavom šutira pored gola

5’ BiH Je bolja, ima posjed, ima inicijativu, ali šansi još nema

1’ Počela je utakmica u Zenici

SASTAVI

BiH: Šehić, Bičakčić, Kvržić, Kolašinac, Višća, Pjanić, Ar. Hodžić, Cimirot, Gojak, Kovačević, Sarić.

Finska: Hradecky, Arajuuri, Toivio, Kamara, Tuominen, Lod, Pukki, Soiri, Sparv, Uronen, Raitala.

Reprezentacija koju bodi Robert Prosinečki nije dobro odigrala ove kvalifikacije, nakon šest kola tek su četvrti s čak pet bodova manje od drugoplasirane Finske i ovaj susret im je ključan ako žele na EURO. Reprezentaciji BiH igra samo pobjeda kako bi ostale šanse da na kraju budu drugi u skupini.

Svjestan toga je i Prosinečki.

“Samo pobjeda dolazi u obzir. Moramo dati sve od sebe i napraviti sve na kako bismo na kraju pobijedili. Vrlo jednostavno. Mi smo nažalost neke bodove prosuli na koje smo računali ranije, tako je situacija takva da će sutrašnja utakmica vjerojatno i odlučiti imamo li šanse ili ne”, kazao je Prosinečki jučer na presici.

Otežavajuću okolnost predstavljat će neigranje kapetena Džeke.

“Neko će morati zamijeniti Edina, na tome smo i radili ovaj tjedan. Znam i prvih 11 koji će sutra istrčati na teren, osim ako se, ne daj Bože, neko ozlijedi na posljednjem treningu.”

Džeku će zamijeniti bivši dinamovac Armin Hodžić.

Izvor: / index.hr