Utakmica prepuna uzbuđenja završena je rezultatom 1:1, te je Zrinjski sasvim zasluženo došao nadomak plasmana u grupnu fazu Konferencijske lige.

Fudbaleri Tobola su u današnju utakmicu ušli sa mnogo jasnijim taktičkim pristupom i kvalitetnijom ofanzivnom kreacijom te su igrom kratkih pasova stvarali brži protok lopte i mnogo više prostora za dobre šanse nego u prvoj utakmici.

To barem važi za igru kazahstanskog tima u prvih pola sata igre gdje su stvorili nekoliko izuzetno dobrih prilika.

Prvo je u petoj minuti zaprijetio Teble nakon lijepe akcije domaćih, no njegov šut iz voleja nije bio dovoljno jak te ga je Čondrić bez problema uhvatio.

Narednu dobru šansu Tobol je imao u 15. minuti kada je Zharynbetov primio loptu na ivici šesnaesterca, sjajno se izborio za šut i šutirao, ali malo pored gola Zrinjskog.

Samo četiri minuta kasnije odbrana Zrinjskog je ponovo ostavila previše nebranjenog prostora, a loptu je u kaznenom prostoru primio Vukadinović koji je odlično šutirao, no na svu sreću Plemića lopta je otišla pored lijeve stative Čondrićevog gola.

Nakon toga se Plemići postepeno oslobađaju pritiska i uspijevaju češće prijetiti iz kontranapada.

U 21. minuti Zrinjski je odigrao dosta dobar napad, ali u završnici akcije udarac Bilbije nije bio dovoljno jak te je golman domaćih bez problema ukrotio loptu.

Nastavio je Tobol dominirati posjedom lopte, dok se Zrinjski fokusirao na kontranapade i što bolju egzekuciju istih, a upravo to im je i donijelo vodstvo u 33. minuti susreta.

Plemići su presjekli jedan napad Tobola, Maglica je proslijedio loptu za Ćužea koji sjajnim solo prodorom po desnoj strani probija odbranu kazahstanskog tima, a onda i matira golmana za vodstvo od 1:0.

Tobol je nakon gola zaigrao još ofanzivnije i rizičnije, a to je otvaralo više prostora Plemićima za kontranapade.

Iako je Zrinjski imao još nekoliko dobrih situacija pred golom Kazahstanaca, rezultat u prvom poluvremenu je ostao 0:0.

Činilo se da početkom drugog poluvremena Tobol ne uspijeva tako lako stvarati prostor i dolaziti u prilike za postizanje gola kao u prvih dvadesetak minuta utakmice, no onda je uslijedila magija Tošića u 53. minuti susreta.

Tošić je prekrasnim driblingom izbacio dva igrača Zrinjskog, a onda predriblao još jednog nakon čega je dodao loptu za Teblea kome nije bilo teško matirati Čondrića za 1:1.

Igrala se sredina drugog poluvremena kada je Zrinjski mogao ponovo šokirati Kazahstance i to opet preko Nike Jankovića.

Nakon što je Janković u prvoj utakmici postigao direktan pogodak iz kornera, u 65. minuti susreta je zamalo priredio novu magiju. Janković je uputio fenomenalan udarac sa više od 20 metara udaljenosti, no na njegovu žalost lopta je pogodila stativu.

Tri minute kasnije Tobol je imao novu veliku šansu za gol i to nakon što je Amanović sjajno probio po lijevoj strani, a onda odigrao povratni pas za Sergeeva, koji nije uspio dobro iskontrolisati udarac te je poslao loptu preko gola.

Plan Zrinjskog do kraja utakmice bio je sačuvati rezultat po svaku cijenu, pa smo sve češće gledali Plemiće da se sa svih 11 igrača brane u svom polju, no imala je takva igra i svoje prednosti.

Jednu od njih vidjeli smo u 80. minuti kada je Bilbija iskoristio neopreznost za​Jednu od njih vidjeli smo u 80. minuti kada je Bilbijanje linije Tobola, presjekao loptu, a on​da išao sam prema golu domaćih.

Golman Tobola Aleksandr Mokin pokušao je doći do lopte prije Bilbije, no nije uspio te je odlučio istu zaustaviti rukom van granica svog šesnaesterca, čime je spriječio čist pogodak Zrinjskog. Glavni arbitar mu je pokazao direktan crveni karton, što je Plemiće ostavilo sa igračem više u polju.

No, tu nije bio kraj uzbuđenjima na utakmici jer je Tobol napadao i sa igračem manje, a Zrinjski prijetio iz kontranapada.

Veliku priliku za Tobol propustio je Zhaksylykov u 88. minuti, da bi dvije minute kasnije zaprijetio Bilbija sa druge strane, no njegov šut je odbranio Akmurzin.

Do kraja susreta Zrinjski je uspio odbraniti rezultat i ukupnim skorom 2:1 ostvariti plasman u play off Konferencijske lige.