Častan oproštaj Perua: Francuska i Danska podijelile bodove za osminu finala

Faktor.ba

Fudbalske reprezentacije Francuske i Danske izborile su plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Ove dvije selekcije bile su u najboljoj poziciji i uoči posljednjeg kola, a prve dvije pozicije su potvrdile su u međusobnom duelu odigravši 0:0. To je ujedno bio i prvi meč na Mundijalu koji je završen bez golova.

Istina, Trikolori su vizu za osminu finala čekirali i uoči posljednjih 90 minuta, dok su se Danci sa Australijom “borili” za prolaz dalje.

A upravo je Australija porazom od Perua otklonila sve dileme oko raspleta u grupi C. Poraženi su od Perua sa 0:2 i tako duel evropskih sila učinili dodatno nezanimljivim.

Peru je poveo u 18. minuti golom Andrea Carrilla, a prednost je udvostručio Paolo Guerrero na otvaranju drugog poluvremena.