SPEKTAKULARNU utakmicu odigrali su Borussia Dortmund i RB Leipzig u 16. kolu Bundeslige. Završilo je 3:3 iako je Borussia vodila 2:0 no komičnim obrambenim reakcijama omogućila je gostima da ostanu na prvom mjestu prvenstvene ljestvice.

Borussia je povela u 23. minuti golom Juliana Weigla koji je šutirao izvan šesnaesterca kroz šumu nogu. Gostujući golman Gulácsi ostao je gotovo iznenađen poslije sjajnog udarca.

Dortmund odlazi na 2:0 u 34. minuti golom Juliana Brandta. Bila je to malonogometna minijatura njemačkog ofenzivca koji je na petercu okrenuo obranu gostiju i lako poentirao.

Leipzig se vratio u 47. minuti golom svog najboljeg igrača Tima Wernera poslije katastrofalnog kiksa domaćeg golmana Romana Burkija. Istrčao je Švicarac na dobrih 25 metara od svog gola, pokušao očistiti ničiju loptu glavom, a onda je fulao.

Werner se spretno i brzo snašao za smanjenje rezultata.

Borussia je darivala goste i šest minuta kasnije. Prodali su loptu na sredini, a uzeo ju je Werner. Izašao je sam na Burkija i lagano zabio za izjednačenje.

U 55. minuti Jadon Sancho zabija za 3:2. Ostao je sam na desetak metara, namjestio se na udarac i pogodio za novo vodstvo žutih.

Nova komična reakcija Dortmundove obrane viđena je u 78. minuti. Pogledom su ispratili loptu prema Patricku Schicku koji se sletio s desne strane i elegantno poentirao za 3:3.

Nakon ovog remija Leipzig je ostao prvi s 34 boda, a Borussia je treća s četiri boda manje od lidera.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – DORTMUND – RB LEIPZIG 3:3 Nevjerojatni kiksevi Borussijine obrane u borbi za vrh / (index.hr).