Odigrani su prvi mečevi četvrtfinala Kupa BiH u nogometu, tačnije njih tri, i to mečevi u Sarajevu, Širokom Brijegu, i u Gradačcu.

Sarajevo – Zrinjski Mostar 1:0

Na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase” danas su u okviru prvog susreta četvrtfinala Kupa BiH snage odmjerili timovi Sarajeva i Zrinjskog iz Mostara, a ekipa portala sportskevijesti.com posjetila je ovo nogometno zdanje i medijski popratila zanimljiv susret.

Na samom početku susreta Sarajevo je zaprijetilo preko Tatara, da bi par minuta kasnije, tačnije, u 8. minuti, nakon starta igrača Zrinjskog, Jakovljevića, nad igračem Sarajeva, Ahmetovićem, bio dosuđen jedanaesterac za domaće, a siguran u realizaciji, za vodstvo svog tima rezultatom 1:0 bio je Velkoski.

Do kraja prvog poluvremena bilo je par izglednih prilika na obje strane ali mreže su mirovale.

Do kraja meča nije bilo nekih naročito velikih uzbuđenja, i Sarajevo je rezultatom 1:0 došlo do pobjede uoči revanš meča koji će biti odigran u Mostaru.

Široki Brijeg – Borac Banjaluka 2:1

Na stadionu “Pecara” u Širokom Brijegu odigran je prvi susret četvrtfinala Kupa BiH između Širokog Brijega i Borca iz Banjaluke, a naposlijetku su do trijumfa došli domaći.

Borac je bolje otvorio susret i poveo rezultatom 1:0 pogotkom Stojana Vranješa u 16. minuti, ali domaći ubrzo prave preokret, i ndolaze do vodstva od 2:1, pogotcima Matea Marića u 29. minuti, odnosno Mate Stanića u 45. minuti utakmice.

U drugom poluvremenu, i pored sasvim dovoljno vremena, mreže su, ipak, mirovale, te su Širokobriježani rezultatom 2:1 došli do pobjede, te rezultatske zalihe uoči revanša u Banjaluci.

Zvijezda Gradačac – TOŠK Tešanj 0:2

Gradačački stadion “Banja Ilidža” danas je bio poprište prvog susreta četvrtfinala Kupa BiH između Zvijezde iz Gradačca i TOŠK-a iz Tešnja, a do pobjede su po završetku istog došli Tešnjaci.

TOŠK je do vodstva od 1:0 stigao u 28. minuti meča, strijelac je bio Kalesić, što se ispostavilo i kao ishod prvog poluvremena.

U nastavku susreta, tačnije, u 58. minuti tim iz Tešnja povećava vodstvo na 2:0, strijelac je bio Kitanović, što se ispostavilo i kao krajnji ishod ovog duela, duela iz kojeg TOŠK nosi veliku rezultatsku zalihu uoči revanša na svom terenu.

Izvor: sportskevijesti.com