Hamrun Spartans su stigli do velike pobjede protiv ekipe Levskog sa 2:1 u gostima. S obzirom da je u prvom susretu rezultat glasio 1:0, susret je otišao u produžetke.

Međutim, u dodatnih 30 minuta nije bilo pogodaka, te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, gdje je Hamrun bio bolji i plasirao se u playoff Konferencijske lige.

Hamrun je prvi pogodak postigao u 78. minuti utakmice preko Guillaumiera, te tako izjednačio ukupno na 1:1 u rezultatu obje utakmice.

Međutim, u prvoj minuti sudijske nadoknade drugog dijela Tsunami pogađa za 1:1, te daje rezultat Levskom za prolaz dalje. Međutim, slavlje fudbalera Levskog nije dugo trajalo, te je već minutu kasnije Camenzuli pogodio za 2:1, te ukupnih 2:2.

Nakon toga nije bilo pogodaka u produžecima, a na penalima za Levski su promašili Tsunami i Krastev, dok Hamrun nije imao promašaje, te je nakon četvrtog pogotka slavio prolaz dalje sa 4:1.

(Izvor: Oslobodjenje.ba)