BORNA BARIŠIĆ i NIKOLA KATIĆ briljiraju ove sezone u Glasgow Rangersu, potvrđuju je to i protiv Celtica u Old Firmu, jednom od najvećih svjetskih derbija.

Najbolji škotski klubovi i jedini konkurenti za naslov, u 20. kolu Premiershipa igraju na Celtic Parku od 13.30 sati. Trenutni rezultat je 2:1 za Rangerse, a oba gola djelo su hrvatskih igrača Gersa.

Borna Barišić, lijevi bočni reprezentacije Hrvatske i momčadi Stevena Gerrarda, u 36. minuti lijepo je na svojoj strani prošao čuvara Jeremiea Frimponga i onda savršeno poslužio Ryana Kenta, koji zabija za 1:0.

Tri minute prije kraja poluvremena izjednačio je Odsonne Edouard, ali u nastavku novi gol Glasgow Croatsa.

Barišić je ubacio iz kornera, a pred golom odlično skače i efektno glavom zakucava Nikola Katić, hrvatski stoper Rangersa.

Lijevom beku Hrvatske i Gersa druga asistencija na škotskom superderbiju je čak 13. dodavanje za gol ove sezone u klubu.

Do fantastične brojke došao je u 27 nastupa, a da od početka sezone nije propustio čak deset utakmica, sigurno bi se mogao mjeriti i sa slavnim bočnim kolegom Trentom Alexanderom-Arnoldom.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – Hrvati glavni u jednom od najvećih derbija: Barišić asistira, Katić zabija / (index.hr).