INTER je u 3. kolu skupine F pobijedio Borussiju golovima Lautara Martineza u 22. i Antonija Candreve u 89. minuti te se potpuno vratio u borbu za prolazak. U drugom susretu ove skupine Barcelona je u Pragu pobijedila Slaviju 2:1.

Bez ozlijeđenih Reusa i Alcacera gostujući trener Lucien Favre postavio je na San Siru momčad bez ijednog klasičnog napadača, a takva igra protiv ovakvog Intera ne može proći nijednom u deset, a kamoli u jednoj utakmici. Čvrst, neprobojni Conteov Inter od prve minute postavio je bedem pred Handanovičev gol i odmah je bilo jasno da u takvoj igri domaćini mogu do sutra zastvarati prilaze svojem golu uz pretpostavku da će nešto prema naprijed uspjeti zabiti.

Tako je i bilo.

Baš ništa se 22 minute na ovoj utakmici nije dešavalo, a onda je Inter dočekao pogrešku gostujuće obrane i došao do vodstva. De Vrij je odličnom dugom loptom našao Lautara Martineza iza leđa Borussijine obrane. Žuto-crni igrači izašli su na ofsajd, svi osim Nicoa Schulza koji je zaspao i Martinez je rutinski probio Bürkija za vodstvo domaćih.

Inter je dobio što je tražio i nakon gola dodatno zatvorio obranu, a napadi Borussije svodili su se na pokušaje duplih paseva i ubacivanja iz drugog plana čime su gosti pokušavali iznenaditi domaćine. Jedina takva akcija prošla je Borussiji u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kad je Sancho prvi i zadnji put pobjegao Interovoj obrani, ali u takvim situacijama Conte ima još jednog jokera – Samira Handanoviča. Slovenac je fantastično zaustavio Sanchov udarac u suprotni kut i Inter se spasio.

Koliko je Inter mudro igrao dovoljno govori podatak da je drugi udarac na gol nakon onog Lautara Martineza uputio tek u 47. minuti kad je Škriniar pokušao iz okreta, ali je pucao preko gola. Drugo poluvrijeme bilo je preslika prvog. Inter je pustio loptu Borussiji koja se gubila u beskonačnim dodavanjima i izgubljenim loptama, a još jednom kad su gosti zaprijetili tu je bio Handanovič. U 64. minuti Brandt je zapucao s ruba šesnaesterca, lopta se lagano odbila od Škriniara, ali Handanovič je opet bio maksimalno koncentriran i opet je spasio svoj gol.

Borussia predugo igrala bez napadača

Točno 74 minute trebale su gostujućem treneru da shvati da bez centralnog napadača nema nikakve šanse protiv Godian i Škriniara pa je konačno ubacio Bruuna Larsena i već u sljedećem napadu Borussija je mogla izjednačiti. Danac je na sebe navukao dva igrača Intera, Hazard je probio lijevu stranu i vratio loptu Sanchu na vrhu peterca, ali udarac Engleza blokirao je sjajni Brozović, a Candreva praktički s crte izbio loptu.

Borussia je pokušavala i stiskala, ali u jeku njezinih napada Inter je u 82. minuti dobio meč loptu. Debitant, 17-godišnji Esposito koji je u 20 minuta ranije ušao u igru, pobjegao je Weiglu i Hummelsu koji ga je srušio, ali je Bürki obranio loš udarac Lautara Martineza s bijele točke.

Gosti su nastavili s napadima i pritisnuli Nerazzurre, ali su u 89. minuti izgubili loptu duboko u Interovoj polovici. Ona je došla do Brozovića koji je fantastično proigrao Candrevu, a ovaj se s centra sjurio prema Bürkiju i rutinski zabio za konačnih 2:0.

Ovom pobjedom Inter se izjednačio s Borussijom na četiri boda uoči njihova međusobnog susreta u Dortmundu za dva tjedna. Barcelona je napravila veliki korak prema osmini finala pobjedom kod Slavije koju će u sljedećem kolu dočekati na Nou Campu.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Izvor: / index.hr