NAPOLI je kiksao protiv Salzburga u četvrtom kolu Lige prvaka i odigrao 1:1 na svom terenu.

U Napulju je hrvatski stoper Marin Pongračić bio u početnoj postavi Salzburga i dobro obavio svoj posao u obrani, da bi ga trener zbog žutog kartona na poluvremenu ostavio u svlačionici.

Austrijanci su vodili od 11. minute, kad je svoj sedmi pogodak u ovoj sezoni Lige prvaka postigao 19-godišnji norveški napadač Erling Braut Haaland te tako postao prvim tinejdžerom u povijesti koji je u jednoj sezoni postigao toliko golova.

Napoli je do boda stigao zahvaljujući pogotku Hirvinga Lozana (44).

Liverpool je sa 2-1 svladao Genk pa su aktualni europski prvaci trećom uzastopnom pobjedom zasjeli na vrh ljestvice u skupini E, jer je Napoli kod kuće odigrao samo 1-1 protiv Salzburga. Napoli ima osam bodova, Salzburg je na četiri, a Genk ima samo jedan.

Liverpool su do pobjede odveli Wijnaldum (14) i Oxlade-Chamberlain (53), dok je strijelac za Genk bio Samata (41). Dejan Lovren je ostao na klupi Liverpoola.

U skupini H po sedam bodova imaju Ajax, Chelsea i Valencia, koja je sa 4-1 svladala Lille i tako Francuze prikovala za dno sa samo jednim bodom.

Lille je do 66. minute vodio pogotkom Osimhena, a onda je Parejo izjednačio iz kaznenog udarca. Potpuni preokret ‘šišmiša’ kompletiran je autogolom Soumaoroa (82) te pogocima Kondogbije (84) i Ferrana Torresa (90). Za Lille je svih 90 minuta na lijevom boku odigrao Domagoj Bradarić i zaradio žuti karton.

SKUPINA E
Napoli – Salzburg  1-1 (Lozano 44 / Haaland 11-11m)
Liverpool – Genk   2-1 (Wijnaldum 14, Oxlade-Chamberlain 53 / Samatta 41)

Barcelona – Slavia   0-0
Borussia D. – Inter  3-2 (Hakimi 51, 77, Brandt 64 / L. Martinez 5, Vecino 40)

SKUPINA G
Zenit – RB Leipzig  0-2 (Demme 45+5, Sabitzer 63)
Lyon – Benfica      3-1 (Andersen 4, Depay 33, Traore 89 / Seferović 76)

Ljestvica
1. RB Leipzig  4    3    0    1    6:4    9
2. Lyon        4    2    1    1    7:4    7
3. Zenit       4    1    1    2    5:6    4
4. Benfica     4    1    0    3    5:9    3

SKUPINA H
Chelsea – Ajax    4-4 (Jorginho 5-11m, 71-11m, Azpilicueta 63, James 74 / Abraham 2-ag, Promes 20, Kepa 35-ag, Van de Beek 55)
Valencia – Lille  4-1 (Parejo 66-11m, Soumaoro 82-ag, Kondogbia 84, Torres 90 / Osimhen 25)