LIVERPOOL je u 15. kolu Premiershipa u gradskom derbiju pobijedio Everton 5:2 i ponovno pobjegao Cityju na 11 bodova prednosti.

Jürgen Klopp je zbog natrpanog rasporeda koji ga očekuje u prosincu na klupi ostavio Mohameda Salaha, Roberta Firmina, Jordana Hendersona i Oxlade-Chamberlaina. Od prve minute igrali su Shaqiri, Lallana, Milner i Origi. Iako mu je nedostajalo pola momčadi, Liverpool je opet odigrao odličnu utakmicu i već nakon 17 minuta imao je 2:0. U 6. minuti je Divock Origi na briljantnu asistenciju Sadija Manea doveo domaćine u vodstvo, a Senegalac je u 17. minuti još ljepše asistirao Xherdanu Shaqiriju. Liverpool je u tri poteza došao do šesnaesterca Evertona, Mane je majstorski podvalio loptu koja je prevarila cijelu obranu, a Shaqiri rutinski pogodio za 2:0.

No, Everton je uzvratio samo četiri minute kasnije kad je Kean smanjio na 2:1, ali Evertonova obrana je u 31. minuti ponovno zaspala. Dejan Lovren je poslao idealnu dugu loptu iza leđa Evertonovih stopera, a taj sjajni Origi je prebacio Pickforda za 3:1. Nevjerojatno je bilo gledati koliko puta su domaćini uspjeli iskontrirati Everton, a tako je bilo i u 45. minuti kad je Alexander-Arnold povukao kontru, idealno uposlio Manea, a ovaj preciznim udarcem zabio za 4:1.

Ludo poluvrijeme je u trećoj minuti sudačke nadoknade zaključio Richarlison nakon loše reakcije Lovrena. Hrvatski reprezentativac je potpuno zaboravio svojeg igrača i Brazilac je glavom zabio za 4:2. Statistika prvog poluvremena izgledala je ovako: Udarci 5:3, udarci u okvir 4:2, golovi 4:2. Nevjerojatno.

Vatromet golova očekivao se i u nastavku, ali pao je još samo jedan i to u 90. minuti. Do tada je Sadio Mane propustio nekoliko velikih prilika da postigne hat-trick, a mogao je i Everton smanjiti da je Moise Kean u 85. minuti bio precizniji u čistom ziceru. Konačnih 5:2 postavio je Wijnaldum u spomenutoj 90. minuti nakon što je Roberto Firmino, koji je ušao u igru, napravio dar-mar u kaznenom prostoru gostiju.

Liverpool je tako odgovorio na Cityjevu pobjedu protiv Burnleya 4:1, a već u subotu Kloppova momčad gostuje kod Bournemoutha. Everton je u zoni ispadanja…

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – LIVERPOOL – EVERTON 5:2 Redsi slavili bez pola momčadi u nevjerojatnoj utakmici / (index.hr).