DEJAN LOVREN spasio je Liverpool poraza i donio mu bod protiv Napolija 1:1 u petom kolu Lige prvaka. Dries Mertens donio je vodstvo gostima u 21. minuti, a hrvatski reprezentativac nakon kornera zabio za remi u 65. minuti.

Europski prvak je i dalje prvi u skupini E s 10 bodova ispred Napolija koji ima bod manje, a slijedi Salzburg sa sedam te Genk s jednim bodom. Salzburg je u Belgiji slavio 4:1, pa će u posljednjem kolu pred svojim navijačima igrati direktni dvoboj protiv Redsa za plasman u osminu finala. Austrijancima treba pobjeda, a lideru Premiershipa igra i remi.

Napoli će u posljednjem kolu igrati na San Paolu protiv Genka i bodom bi prošao dalje. U slučaju da Liverpool izgubi, a Napoli remizira imat će isti broj bodova, ali će dalje proći Napolitanci zbog boljeg međusobnog omjera (2:0, 1:1).

Uskoro opširnije…

LIVERPOOL – NAPOLI 1:1
Lovren 65’ – Mertens 21’

Tijek susreta:

95. minuta –

90. minuta – Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

87. minuta – GENK – SALZBURG 1:4! Evo i njegovog novog gola – Erling Haaland povisio je vodstvo Salzburga i potvrdio veliku pobjedu u Belgiji. To je njegov već osmi gol u grupnoj fazi Lige prvaka ove sezone.

85. minuta – GENK – SALZBURG 1:3! Mbwana Samata je smanjio, ali se čini se prekasno za domaće.

81. minuta – Druga izmjena u Napoliju – Elmas mijenja Mertensa.

80. minuta – Liverpool bolji! Sada je Wijnaldum opalio s 20-ak metara, a lopta prošla malo pored lijeve vratnice.

78. minuta – Treća izmjena u Liverpoolu. Milner izlazi, a u igri je Alexander-Arnold.

76. minuta – Trenutačno stanje u skupini E: LIVERPOOL 10 bodova, NAPOLI 9, Salzburg 7, Genk 1.

75. minuta – Robertson je pokušao iz voleja s lijeve strane, ali daleko od gola.

72. minuta – Prva izmjena u Napoliju – Llorente mijenja Lozana.

69. minuta – GENK – SALZBURG 0:3! Strijelac je Hwang Hee-Chan nakon asistencije Erlinga Haalanda. Austrijanci su potvrdili pobjedu u Belgiji i do posljednjeg kola borit će se za osminu finala Lige prvaka.

65. minuta – GOOOL ZA LIVERPOOL! 1:1, strijelac je DEJAN LOVREN! Milner je izveo korner s desne strane, a Lovren sjajno skočio i s desetak metara pored omalenog Mertensa glavom savršeno pogodio lijevi kut za 1:1! Golman Napolija samo je pogledom ispratio let lopte, a Anfield eksplodirao od sreće.

62. minuta – Nova prilika za Liverpool! Oxlade-Chamberlain je s desne strane ubacio pred drugu vratnicu, a Firmino glavom u naletu šutirao pored gola.

61. minuta – SALAAAH… PRAVO U MERETA! Odlično je Robertson oduzeo loptu i dodao do Salaha, čiji je udarac iz prve s 13-14 metara završio pravo u golmana Napolija.

57. minuta – Druga izmjena u Liverpoolu. Gomez izlazi, a u igri je Oxlade-Chamberlain.

55. minuta – KOULIBALY SPAŠAVA ISPRED GOL-LINIJE! Nakon ubačaja Hendersona golmanu Meretu ispala je lopta, nakon čega je Firmino iz okreta šutirao uz desnu vratnicu, ali je tamo bio Koulibaly i spremno spasio ispred gol-linije. Uzdasi razočaranja na Anfieldu…  Najbolja prilika Liverpoola do sada na utakmici.

46. minuta – Počelo je drugo poluvrijeme u Liverpoolu. Bez izmjena u sastavima. Klopp je jednu već izvršio u 19. minuti, kada je Wijnaldum zamijenio ozlijeđenog Fabinha.

45+5. minuta – Kraj prvog poluvremena. Napoli vodi protiv Liverpoola golom Mertensa u 21. minuti. U drugoj utakmici Salzburg kao gost ima 2:0 kod Genka.

45+1. minuta – Allan je u skoku srušio Manea, a španjolski sudac pokazao žuti karton bijesnom Kloppu, koji je protestirao i tražio opomenu za veznjaka Napolija.

45. minuta – Igrat će se još pet minuta na Anfieldu.

45. minuta – GENK – SALZBURG 0:2! Drugi gol u dvije minute za Salzburg, a zabio je Rasmus Kristensen.

43. minuta – GENK – SALZBURG 0:1! Problemi za Liverpool, jer Salzburg golom Patsona Daka vodi u Belgiji. Austrijanci trenutačno imaju dva boda manje od Redsa, koje dočekuje u posljednjem kolu skupine E.

40. minuta – Pritisak Liverpoola! Sjajno je Firmino petom odigrao za Manea na lijevoj strani, a obrana Napolija odbila opasnost u petercu. Međutim, lopta je stigla na 20-ak metara od gola, odakle je prvo opalio Henderson (blokiran), a potom i Wijnaldum, čiji je udarac također završio u dobro postavljeni blok gostiju. Liverpool pokušava izjednačiti, ali Talijani igraju sjajnu obranu za sada.

36. minuta – Robertson je ubacio iz slobodnog udarca, a Van Dijk glavom poslao loptu pravo u ruke golmana Mereta.

28. minuta – Napoli igra jako pametno. Brani se dobro, a u sredini vodi veliku borbu s Liverpoolom. Kada stigne u posjed lopte gostujuća momčad odmah traži brze Mertensa i Lozana, koji igraju na rubu zaleđa protiv visoko postavljene obrane Redsa. Uostalom, takav su gol i zabili Talijani prije sedam minuta.

21. minuta – GOOOL ZA NAPOLI! 1:0, strijelac je DRIES MERTENS! Di Lorenzo je dugom loptom lansirao Mertensa (pobjegao Van Dijku i Lovrenu) u zicer s desne strane, a napadač gostiju precizno zabio na drugoj vratnici za veliko vodstvo! Sudac Del Cerro je pozvao VAR i provjerio je li bilo zaleđa, nakon čeka je potvrdio pogodak Napolija.

19. minuta – Fabinho ne može nastaviti utakmicu zbog ozljede. Zamijenio ga je Wijnaldum.

10. minutaa – Liverpool za sada ima posjed lopte, ali je Napoli konkretniji kada dobije prostor prema naprijed. No, bez pravih prilika na Anfieldu.

1. minuta – Krenuo je dvoboj na Anfieldu između Liverpoola i Napolija. Sudac je Španjolac Carlos Del Cerro.

SASTAVI

LIVERPOOL (4-3-3): Alisson – Gomez, Lovren, Van Dijk, Robertson – Henderson (c), Fabinho, Milner – Salah, Mane, Firmino

NAPOLI (3-5-2): Meret – Maksimović, Manolas, Koulibaly (c) – Di Lorenzo, Allan, Zielinski, Ruiz, Mario Rui – Mertens, Lozano

Liverpool u najboljem položaju, ali ako ne pobijedi…

Lider Premiershipa je naizgled u najboljoj poziciji. Prvi je u skupini, igra protiv Napolija pred svojim navijačima i ima priliku pobjedom izbjeći dodatne komplikacije i osigurati nokaut-fazu elitnog natjecanja. No u slučaju da Redsi izgube od protivnika s talijanskog juga, čime bi prekinuli niz od 30 susreta bez poraza na Anfieldu, a Salzburg pobijedi u Genku, Lovren i društvo igrali bi u gradu Mozarta odlučujuću utakmicu za prolaz dalje jer bi imali tek bod više od kluba pod kontrolom Red Bulla.

S obzirom na to da je Genk izgubio u gostima od Salzburga (6:2), očekuje se pobjeda Erlinga Halanda i njegove ekipe. Motiv za Genk je i to što bi se pobjedom vratio u igru za plasman u Europa ligu – izjednačio bi se sa Salzburgom.

Napoli bez pobjede više od mjesec dana

Na drugoj strani Napoli proživljava teške trenutke na svim poljima, a u utakmicu sezone će se pobjedom plasirati među 16 najboljih i izvući iz velike krize ili dodatno potonuti. Momčad Carla Ancelottija je tek sedma u Serie A s 15 bodova manje od prvog Juventusa. Bez pobjede je više od mjesec dana, a predsjednik Aurelio De Laurentiis i igrači posljednjih tjedana vode veliki rat jer su nogometaši odbili sedmodnevnu karantenu nakon remija sa Salzburgom (1:1). Na kraju je prvi čovjek kluba kaznio pobunjenike te im iz džepova izbio dva milijuna eura.

Lorenzo Insigne jedan je od njih, a zanimljivo je da ga nakon kazne večeras neće biti zbog navodne ozljede lakta. Napoli je 17. rujna na San Paolu svladao Liverpool 2:0 golovima Driesa Mertensa u 82. iz sumnjivog penala i Fernanda Llorentea u 92. minuti.

Napoli bi večeras i uz svoj poraz te pobjedu Salzburga imao bod više od Austrijanaca pa bi mu u posljednjem kolu trebala pobjeda nad Genkom u Napulju za plasman dalje. No ništa nije sigurno, pogotovo kad se zna da Talijani nisu pobijedili u Belgiji (0:0).

Napolitanci su samo 2012. i 2017. igrali u nokaut-fazi Lige prvaka, a 2018. ispali su u grupnoj fazi s istim brojem bodova (9) i gol razlikom (+2) kao Liverpool. Kod kuće su, kao i ove sezone, pobijedili Redse (1:0), a na Otoku izgubili istim rezultatom i na kraju ostali bez osmine finala zbog manje postignutih golova (7) u odnosu na Liverpool (9) u skupini.

U slučaju remija u Engleskoj te pobjede Salzburga kod Genka, Liverpool bi pred posljednje kolo imao 10 bodova, Napoli 9, a Salzburg 7 i dočekao bi Redse pred svojim navijačima, a pobjedom ih senzacionalno kao prvake izbacio iz natjecanja.

Ulog je dakle velik, što nam večeras sigurno jamči uzbuđenja u ključnoj utakmici na Anfieldu.

Izvor: / index.hr