Mostar SG u gradskom derbiju porazio Zrinjski

Biscani.net

Fudbaleri Mostar Starog Grada Staklorada u gradskom derbiju savladali su HFC Zrinjski rezultatom 3:2. Domaćini su u prvom poluvremenu došli do vodstva 2-0 preko Hrkaća i Vesića, koji su bili precizni u 13. i 18. minuti. U nastavku utakmice Mostar je postigao i treći gol u 29. minuti i već tada je bilo poznato da će Mostar SG nakon gradskog derbija ubilježiti pobjedu i po prvi put u sezoni doći na prvo mjesto Premijer lige BiH.

Do kraja utakmice uspjeli su samo ublažiti poraz golovima Zelenike i Ivankovića u 30. i 38. minuti.

Mostar SG Staklorad: Galić, De Souza, Kahvedžić, Aladžić, Vesić, Mušanović, Rakić, Džemić, Macić, Pavlović, Hrkać, Jelić, Gosto.

HFC Zrinjski: Skuhan, Ivanković, Raguž, Bošković, Vlaho, Dujmović, Šunjić, Livaja, Sušac, Kalfić, Zelenika, Suton.