Novi kiks ‘Pod borićima’: Jedinstvo se vratilo na četvrtu poziciju nakon dva primljena gola

E. Hasanagić / biscani.net
Novi kiks Jedinstva na domaćem terenu

Iako su utakmicu započeli kao favoriti, nogometaši Jedinstva su na svome stadionu poraženi 1:2, od ekipe Rudara iz Kaknja, i tako se vratili na četvrtu poziciju tabele Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Na prvi pogodak Pod borićima se čekalo sve do 43. minute, kada je Jedinstvu vodstvo donio Samardžić, da bi u nastavku Rudar zaigrao puno ozbiljnije u želji da dođe barem do poravnanja.

UKLJUČITE SE U DISKUSIJU NA BISCANI.NET FORUMU NA TEMU NK JEDINSTVO

Bolja igra im se isplatila u 70. minuti, kada je Spahić pogodio za izjednačenje, a preokret i veliku pobjedu ekipi iz Kaknja donio je Kovač tri minute prije kraja.

Nogometaši Jedinstva su se vratili na četvrtu poziciju na kojoj su se nalazili dva kola prije ove utakmice, dok je trenutni lider ekipa Veleža, koja je danas slavila sa visokih 7:0.

Iako je ovo tek šesto kolo, pred Bišćanima je velik zadatak. Sljedeće kolo gostuju kod ekipe Orašja koja je danas poražena od Čapljine sa 1:0, i nalaze se ispred Jedinstva sa istim brojem bodova, ali nešto boljom gol razlikom.