Jučer je po prvi put u Novalji na otoku Pagu održan International Dance Open Novalja plesno je natjecanje za amatere i profesionalne plesače, na kojem je nastupio i plesni klub Žute dunje iz Bihaća.

U organizaciji sportskog kluba „Bambi Kids“ iz Zagreba i pod pokroviteljstvom Turističke zajednice grada Novalje, 8. i 9. juna u Gradskoj sportskoj dvorani u Novalji plesalo je oko 3.000 plesača iz 10 evropskih država. Plesalo se u različitim plesnim disciplinama kao što su balet, savremeni ples, hip hop, trbušni ples a cilj ovog jedinstvenog događaja je okupljanje plesača i koreografa iz cijelog svijeta!

Među takmičarima su nastupili i plesači bihaćkog plesnog kluba Žute dunje, koji su na ovom takmičenju ostvarili odlične rezultate – dva prva mjesta i jedno drugo mjesto. Prvo mjesto u latino plesu osvojila je formacija “pahuljice”. Također, u svojoj kategoriji, prvo mjesto je osvojila i formacija “remember”, dok je drugo mjesto osvojila formacija “iluzija”.

Izvor: Biscani.net