U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 20. kola Premier lige Manchester City je kod kuće na Etihadu dobio Sheffield United 2-0.

I ovaj susret nakon onog Liverpoola obilježio je VAR. Prvo je zbog minimalnog zaleđa poništio gol Moussetu u 29. minuti za vodstvo Sheffield Uniteda, a zatim potvrdio gol Sergija Aguera u 53. minuti kojim je, ustvari, poveo City.

Bila je ovo utakmica očekivanog karaktera. Manchester City napadao je većinu susreta dok je Sheffield prijetio iz kontri. U prvom dijelu imao je gost izglednijih prilika nego u drugom, no danas je ostao kratkih rukava i bez postignutog gola.

Vaš preglednik ne omogućava pregled ovog sadržaja.

Domaćin je poveo u 52. minuti golom Sergia Aguera, a pobjedu ‘građana’ potvrdio je Kevin de Bruyne u 82. minuti. Sheffield United je tako postao 32. klub kojem je argentinski napadač zabio pogodak u elitnom razredu engleskog nogometa, a jedini kojem Aguero nije uspio dati gol bio je Bolton.

U posljednjim trenucima susreta Billy Sharp uzdrmao je stativu i nije uspio ublažiti prvi gostujući poraz Sheffielda ove sezone u desetom nastupu.

Bila je ovo i slavljenička utakmica za Pepa Guardiolu koji je upisao stotu pobjedu u Premiershipu. Španjolski stručnjak je najbrže stigao do ‘stotke’ od svih menadžera, trebale su mu 134 utakmice, osam manje od dosadašnjeg rekordera Josea Mourinha.

Više saznajte na izvornom linku: Boris Trifunović – Premier liga: Manchester City dobio Sheffield, rekorder Pep Guardiola prestigao Josea Mourinha / (24sata.hr).