PUT PREMA VRHU TABELE: Jedinstvo slavilo u Živinicama

E. Hasanagić / biscani.net

Nogometaši Jedinstva danas su u okviru petog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine gostovali u Živinicama, kod ekipe Slavena.

Iako je pred Bišćanima bilo teško gostovanje, ipak su crveno-bijeli sa minimalnom pobjedom 0:1 uspjeli ostati na putu prema vrhu tabele.

Slaven je bio nešto bolji rival u prvom poluvremenu i imao je nekoliko izglednih prilika, ali se na odmor otišlo bez pogodaka. U drugom poluvremenu, Jedinstvo je zaigralo konkretnije i otvorenije što im se na kraju i isplatilo. Igor Radosavljević u 66. minuti dovodi Jedinstvo do vodstva, a rezultat je ostao nepromjenjen do samoga kraja.

Jedinstvo je trenutno na drugom mjestu tabele sa dvanaest bodova. Na čelu je trenutno Orašje sa istim brojem bodova kao i kod Jedinstva, ali sa boljom gol razlikom. Mostarski Velež je na trećem mjestu, nakon remija sa ekipom TOŠK-a.