U jednom od najzanimljivijih susreta 20. kola Premijer lige, Radnik je na Gradskom stadionu u Bijeljini savladao Željezničar sa 1:0.

Radnik je poveo već u 5. minuti, a sjajan gol postigao je Velibor Đurić. Prethodno je golman Željezničara Vedran Kjosevski istrčao van kaznenog prostora i slabo je ispucao loptu, a iskusni veznjak je šutirao iz prve i gotovo sa 40 metara postigao pogodak za 1:0.

U 8. minuti Plavi su tražili penal. Sa desetak metara šutirao je Šabanadžović, lopta je na putu do gola pogodila Radovića u ruku, ali sudija Paradžik se nije oglasio. Gosti su novu dobru akciju izveli u 11. minuti, ali nakon ubačaja sa lijeve strane i udarca Veselinovića, odlično je odbranio Lučić.

Radnik je dobru šansu imao u 23. minuti. Brzonogi Peco je sjajno centrirao, odbrana Želje slabo reagovala, ali na drugoj stativi zamalo je zakasnio Maksimović. Šest minuta kasnije, na drugoj strani, Ramović je šutirao sa vrha kaznenog prostora , ali Lučić je bio priseban.

Hadžić je primio jednu loptu u kaznenom prostoru u 36. minuti, ali je traljavo šutirao pored gola. Do isteka prvog dijela Veselinović je izveo slobodan udarac sa vrha šesnaesterca, ali bilo je to isuviše blago za Lučića, a Krpić je izblokiran u dobroj situaciji i Radnik je nakon prvog dijela vodio sa 1:0.

Drugi dio meča protekao je u terenskoj nadmoći gostiju, ali prave ideje i smišljenih akcija gotovo da nije bilo. Prvu priliku Željezničar je stvorio tek u 64. minuti. Veselinović je ubacio iz prekida, Sipović je visoko skočio na petercu, ali šutirao je glavom preko gola.

Najbolju šansu za poravnanje Željo je imao u 71. minuti. Krpić je oduzeo loptu Radoviću i lijepo je centrirao za usamljenog Zajmovića, koji je iz neposredne blizine glavom pogodio samo u vanjski dio mreže.

Bogičević je prijetio u 82. minuti, ali je nakon kornera glavom šutirao ravno u Lučića. Ponovo je Zajmović pokušao u 85. minuti, ali ovoga puta udarac sa distance je otišao pored gola.

U 94. minuti Stevanović je imao veliku šansu, ali je njegov udarac sjajno zaustavio golman Lučić i ostalo je 1:0.

Željezničar je tako doživio šesti uzastopni ligaški poraz, pa je povratnički debi Amara Osima na klupu Plavih protekao rezultatski neuspješno.