Ekipa Real Madrida pobjedom protiv Juventusa rezultatom 4:1 po prvi put u historiji Lige prvaka odbranila je ovaj trofej i nakon godinu dana ostala na vrhu Evrope.
Meč je počeo pokušajima Gonzala Higuaina, međutim njegova dva udarca mirno je odbranio Kaylor Navas. Prva prava prilika na meču viđena je u sedmoj minuti kada je Miralem Pjanić šutirao s nekih 20-ak metara, ali golman iz Kosta Rike opet je bio na pravom mjestu.

Real Madrid u vodstvo je stigao u 20. minuti kada Ronaldo nakon asistencije Carvajala šutira, lopta pogađa Bonuccija koji je bio ispred Buffona i završava iza leđa golmana Stare dame.

Ipak, taj gol nije poremetio Juventus koji je samo sedam minuta nakon toga fantastičnim pogotkom Marija Mandžukića stigao do poravnanja. Hrvat je u 27. minuti nakon kratkog dodavanja prsima Higuain makaziacma loptu poslao preko Navasa za veliko slavlje igrača iz Italije.

Do poluvremena bilo je nekoliko prilika, međutim ništa vrijedno spomena, da bi u drugom poluvremenu na terenu bila samo jedna ekipa, a to je Real Madrid.

Prvo je Brazilac Casemiro u 61. minuti pogodio za 2:1 nakon jedne odbijene lopte, da bi tri minute nakon toga Ronaldo na asistenciju Modrića završio posao u Kardifu i svojoj ekipi donio kapitalnu prednost.

Do kraja meča vrijedi spomenuti i crveni karton Cuadrada u 84. minuti, 18 minuta nakon što je ušao na teren i četvrti pogodak Real Madrida kojim je stavljena tačka na ovaj meč. Strijelac je bio Asensio nakon lijepog prodora Marcela.

Real Madrid je tako postao prva ekipa u historiji Lige prvaka koja je odbranila trofej, a Cristiano Ronaldo s dva večerašnja pogotka postao je najbolji strijelac najelitnijeg evropskog fudbalskog takmičenja.

Miralem Pjanić na terenu je proveo 71. minuti prije nego što je zbog povrede izašao iz igre.