Real Madrid ostao bez Ronalda, City bez Silve, Modrić i Kroos nemoćni u sredini

MANCHESTER CITY ugostio je Real Madrid u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka, Građani su se prvi put plasirali među četiri najbolje momčadi na kontinentu, a Real je već starosjedioc u ovoj fazi natjecanje, naime igra u svojem šestom uzastopnom polufinalu, što je najduži aktivan niz među europskim klubovima, a današnja utakmica mu je 27. u ovoj fazi LP-a što nema ni jedan drugi europski klub.

Navijače Reala šokirala je vijest da nedovoljno oporavljeni Cristiano Ronaldo neće početi utakmicu jer nije prošao posljednji test prije utakmice. Luka Modrić je na travnjaku od prve minute, a Mateo Kovačić je na klupi.

MANCHESTER CITY – REAL   0:0

Tijek utakmice:

45` Kraj prvog dijeka.

45` Pepe je proigrao Benzemu, koji je očajno pucao s ruba kaznenog prostora.

45` Dvije minute sudačke nadoknade.

44` Konačno je Real povezao nekoliko dodavanja pred domaćim golom, ali i dalje bez ijedne priliike.

39` Silva izlazi zbog ozljede, mijenja ga Iheanacho.

30` Prvi pokušaj Reala, Bale je izblokiran.

26` Pepe je dobio žuti karton zbog prekršaja na De Bruyneu, a City nije uspio zaprijetiti nakon ubačaja iz slobodnjaka.

20` Gotovo ništa dosad nismo vidjeli…

14` Domaći imaju više loptu u svom posjedu, ali bez ijedne prilike zasad.

8` City prijeti preko Navasa koji je dobro prošao i ubacio s desne strane, ali Aguero ne stiže.

2` Real je već izborio korner, ali su se domaći obranili nakon ubačaja Clichyja.

1` Počela je utakmica.

Sastavi:

City: Hart, Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy, Fernando, Fernandinho, Navas, Silva, De Bruyne, Aguero.
Real: Navas, Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modrić, Bale, Lucas Vázquez, Benzema