TRENER Rijeke Simon Rožman i ofenzivac Franko Andrijašević govorili su prije utakmice protiv Gorice kako je momčad posebno motivirana da prekine niz od četiri uzastopna poraza protiv toga kluba.

>>>Pogledajte feštu igrača Gorice u svlačionici nakon dramatičnog rušenja Rijeke

>>> RIJEKA – GORICA 1:2 Gorica do pobjede u 92. minuti nakon ogromne greške golmana

Imali su tu priliku na Rujevici, ali nisu uspjeli. Gorica je, osim u zadnjih 10 minuta utakmice, bila bolja momčad te je zasluženo došla do pete pobjede zaredom protiv Riječana pogotkom Dvornekovića u 92. minuti.

Desno krilo Gorice pogodilo je praznu mrežu nakon asistencije Lovrića, koji je iskoristio katastrofalno ispucavanje Prskala.

Rijekina enigma

Sergej Jakirović, trener Gorice, očito zna kako protiv Rijeke. Niz je započeo 6. listopada prošle godine kada je njegova ekipa kod kuće slavila 2:1. Puljić je doveo goste u vodstvo iz penala krajem prvog poluvremena, a Goričani su okrenuli preko Zwolinskog i Atiemwena. Gorica je imala i sreće u toj utakmici jer je Puljić mogao donijeti barem bod svojoj momčadi u 86. minuti, ali je promašio penal. Rijeku je tada vodio Matjaž Kek, a nakon utakmice podnio je ostavku i oprostio se od Rijeke nakon pet i pol godina..

Još uvjerljivija Gorica je bila četiri mjeseca kasnije kada je Jakirović na Rujevici srušio Rijeku i Igora Bišćana 3:1. I tada je Rijeka povela, ali gosti su okrenuli golovima Zwolinskog (penal), Dvornekovića i Lovrića. Ako gledamo te dvije utakmice, Gorica je zabila čak pet golova iz šest udaraca u okvir, a Rijeka samo dva iz osam pokušaja.

Treću pobjedu zaredom Gorica je osigurala u travnju kod kuće kada je gol Lovrića bio dovoljan za trijumf, a posljednja pobjeda prije jučerašnje stigla je u 4. kolu ove sezone kada je Gorica kod kuće slavila 2:0 golovima Ndiayea i Suka.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Izvor: / index.hr