Simultanka Dijamanta: Roma pregazila Palermo, dva gola i dvije asistencije Džeke

Roma konačno liči na ekipu od koje se očekuje da napadne titulu prvaka Italije. Vučica je u 26. kolu Serie A rezultatom 5:0 na svom terenu ispratila Palermo i upisala najveću pobjedu u ovoj sezoni, a najbolju predstavu od dolaska u Rim pružio je Edin Džeko.

Roma je u ovoj sezoni drugi put postigla pet golova u jednom meču. Prethodni put to se desilo u 6. kolu kada je na Olimpicu poražen Carpi rezultatom 5:1. Pobjeda protiv Palerma je peta uzastopna pobjeda Rome u Seriji A ove sezone i to je najbolji niz Vučice u ovoj sezoni.

Domaći tim je bolje otvorio meč i preuzeo kontrolu na terenu, ali sve do 28. minute nije bilo velikih šansi. A onda je Edin Džeko propustio kolosalnu priliku da matira Alastru. Dijamant je sa svega dva-tri metra udaljenosti potpuno neometan promašio prazan gol. Međutim, kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine nije klonuo duhom, već je ekpresno uzvratio i samo dvije minute kasnije na asistenciju Miralema Pjanića pogodio za 1:0 i svoj drugi gol u dva uzastopna nastupa u ligi.