Spektakl u Sočiju: Za dvije godine zatvora Ronaldo Špancima odgovorio hat-trickom

Faktor.ba

Ljepoticu večeri, ali i dosadašnjeg dijela Mundijala večeras su u Sočiju odigrali Portugal i Španija, a derbi Grupe B završen je bez pobjednika – 3:3. Fenomenalnu noć imao je Cristiano Ronaldo koji je protiv Furije kompletirao hat-trick.

Nije moglo početi bolje za Portugal. Igrala se treća minuta kada je duel Nacha i Ronalda, italijanski arbitar Rocchi okarakterisao kao prekršaj za najstrožiju kaznu. Španci su se bunili, ali Rocchi nije promijenio odluku, a Ronaldo je bio siguran sa bijele tačke za 1:0.

Izjednačio je Diego Costa u 25. minuti. Iskusni napadač u zračnom duelu “oslobodio” se Pepaa, “promiješao” je ostatak odbrane Portugala i pogodio za 1:1. Ronaldo i društvo su ovaj put tražili od Rocchija da preispita odluku, odnosno da dosudi prekršaj Coste nad Pepom, ali Italijan nije mijenjao odluku, nego je pokazao na centar.

I kada se činilo da će prvo poluvrijeme završiti neriješenim rezultatom David De Gea, golman Španije, poklonio je gol Ronaldu za 2:1. Napadač Reala šutirao je sa vrha šesnaesterca, činilo se da će golman Španaca lako ukrotiti loptu, ali se dogodilo nešto netipično golmanu Manchester Uniteda. Ispustio je loptu koja je završila u mreži…

U nastavku susreta Furija je bila angažovanija, krenula je po izjednačenje, do kojeg je stigla nakon deset minuta igre. Uigranu akciju nakon prekida u gol je pretvorio Costa.

Slavlje igrača i navijača Španije nije se ni stišalo, a stigao je potpuni preokret. Nacho se iskupio za skrivljeni penal i u 58. minuti pogodio je za 2:3. Španci su nakon vodstva “umrtvili” utakmicu i pokušali sačuvati prednost, ali nisu uspjeli.

Fenomenalni Ronaldo u 87. minuti pogodio je iz slobodnjaka za 3:3 i kompletirao hat-trick, te je tako na najbolji način odgovorio Špancima za dvije godine zatvora koje je “dobio” danas u Španiji i to zbog utaje poreza.