U okviru prvog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine danas su odigrane tri utakmice.

U prvom susretu NK Stupčanica je slavio pobjedu protiv ekipe FK Mladost sa 3:0. Ekipa iz Olova je povela u 13. minuti utakmice zahvaljujući autogolu Hadžića.

U 50. minuti Sutpčanica je stigla do drugog pogotka, a strijelac je tada bio Karahmetović. Konačnih 3:0 postavio je Mehanović u samom finišu susreta.

U drugoj utakmici Travnik je savladao ekipu Radnika sa 2:1 nakon velikog preokreta. Prvo je Harbaš doveo Radnik u vodstvo, ali je vrlo brzo izjednačio Obradović na 1:1.

Veliku pobjedu za Vezire donio je DŽinović pogotkom u samom finišu susreta, a do kraja utakmice Džaferović iz redova Travnika je zaradio i crveni karton.

TOŠK je na svom terenu osvojio bod protiv ekipe Goražda. Konačan rezultat glasio je 1:1.

Goražde je povelo preko Islamagića, ali je bod domaćinu u Tešnju donio Šarić nakon asistencije Lelića.

(Izvor: Oslobodjenje.ba)