BARCELONA i Inter na Camp Nouu igraju derbi večeri, ali i cjelokupnog drugog kola Lige prvaka. Inter vodi 1:0 od 2. minute golom Martineza.

Riječ je o dvoboju iz skupine F u kojoj su u prvom kolu oba susreta završila bez pobjednika. Inter je kod kuće razočarao odigravši 1:1 sa Slavijom Prag dok je Barca na gostovanju kod Borussije Dortmund odigrala 0:0.

Glavni sudac je Slovenac Damir Skomina, a pomoćnici su mu Jure Praprotnik i Robert Vukan dok je četvrti sudac Rade Obrenović.

BARCELONA – INTER 0:1

Tijek utakmice:

45’ KRAJ PRVIH 45 MINUTA. ZVIŽDUCI NA CAMP NOUU. INTER JE NADIGRAO JAKO LOŠU BARCELONU:

44’ Messi je s 35 metara probao iz slobodnjaka, ali lagan posao za Handanoviča

43’ Inter ima vjerojatno najbolju kontru u Europi. Opet je sjevnulo, lopta je prebačena najprije na desnu stranu, a onda na lijevu do Sensija, ovaj je gađao Sancheza, a Čileanac malo ometan glavom tuče pokraj vrata

40’ Inter igra fantastično. Opet se Handanovič naizgled poigravao, otezao je s ispucavanjem, ali očito je to Conte uigrao. Opet brza kontra, a sjajni Sensi je odlično tukao s 16 metara, zamalo preko gola

38’ Čudesna obrana Ter Stegena. Nakon ubačaja Martinez je bio najviši, sjajno je tukao glavom, lopta je već bila u mreži, ali odnekud se pojavila ruka njemačkog golmana i Barca se spasila

33’ kakva prilika za Inter. Večeras sjajni Sensi je napravio sve, donio je loptu u 16 metara, dodao sanchezu, ovaj je vratio Barelli na udarac, ali Semedo blokira u zadnji trenutak

27’ Candreva je zabio za Inter, ali sudac je to opravdano poništio zbog čistog zaleđa

25’ Sad je Messi lijepo potegao s 20 metara, ali Handanovič još bolje to skida

21’ Nevjerojatno je kako Handanovič ne želi ispucati loptu čak i kad ga trojica stisnu. Iz jedne takve situacije sjevnula je kontra, Inter je u nekoliko poteza došao naprijed, ali je Candreva mogao bolje ubaciti pred vrata

19’ Opet je bilo gusto pred vratima Handanoviča, Semedo je ubacio prizemno za Busquetsa, ovaj je tukao s 16 metara, ali preko gola

16’ Kakva prilika za Inter i opet je Martinez bio u glavnoj ulozi. Pobjegao je obrani, izašao je sam pred Ter Stegena, pokušao ga je predriblati i gurnuo je loptu malo previše u for, dovoljno da šansa propadne

15’ Prva dobra prilika za Barcelonu. Sergi Roberto je odlično ubacio na deset metara, a Griezmann je glavom oštro tukao, malo preko vrata

10’ Od Messija kreće svaka akcija Barce. Sad je Argentinac lijepo proigrao Semeda, ovaj mu je vratio, Messi je pkušao izbaciti Griezmanna, ali Godin čisti

7’ Barcelona pokušava se što prije vratiti u utakmicu. Katalonci na sredini traže kako da odigraju zadnji pas za Messija i Suareza, ali igrači iz Milana dobre se brane

2’ GOOOOOOL! Inter vodi na Camp Nouu. Lautaro Martinez je zabio za goste. Nakon pogreške Barce na centru, točnije Busquetsa, lopta je stigla do Martineza koji je brži od Lengleta i zabija za 1:0

1’ Počela je utakmica

SASTAVI:

BARCELONA: Ter Stegen, Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Semedo, Arthur, Busquets, De Jong, Messi, Suarez, Griezmann

Klupa Barcelone: Neto, Rakitić, Todibo, Dembele, Wague, Vidal, Carles Perez.

INTER: Handanović, Škriniar, De Vrij, Godin, Candreva, Sensi, Barella, Brozović, Asamoah, Lautaro Martinez, Alexis Sanchez

Klupa Intera: Padelli, Gagliardini, Vecino, Politano, Esposito, D'Ambrosio, Biraghi.

Što se tiče sastava, Marcelo Brozović je očekivano u prvom sastavu Intera, Ivan Rakitić je također očekivano na klupi Barce, dok je iznenađenje odluka Valverdea da od prve minute postavi nedovoljnog oporavljenog Messija.

Valverde ima ogromnih problema s ozljedama.

Messija su trebali zamijeniti 16-godišnji Ansu Fati ili Ousmane Dembele. Fati se u međuvremenu ozlijedio, baš kao i Dembele.

Danas je stigla i nova vijest, ozlijedio se lijevi bek Junior Firpo pa Valverde, koji od ranije ne može računati na ozlijeđenog Jordija Albu, više nema opcija za lijevi bok.

Izvor: / index.hr