ČEKA nas nogometni spektakl u Dortmundu, gdje Borussia i Barcelone igraju od 21 sat u prvom kolu Lige prvaka. Njemački doprvak i španjolski doprvak su u skupini F zajedno s Interom i Slavijom Prag, s kojima će se boriti za prva dva mjesta i plasman u osminu finala.

Lionel Messi i Ivan Rakitić na klupi su Barcelone.

BORUSSIA DORTMUND – BARCELONA 0:0

Tijek susreta:

25. minuta – REUS!! Brani Ter Stegen! Sjajno je Rus pobjegao obrani Barcelone i dobio pravovremenu loptu u šesnaesterac, nakon čega je s lijeve strane šutirao po zemlji iz prve, a Ter Stegen iskusno istrčao, skratio mu kut i obranio! Kakva prilika za Borussiju!

21. minuta – Griezmann djeluje naraspoloženije u Barceloni, dok s druge strane Paco Alcacer i Reus prave najviše problema gostima za sada.

15. minuta – Delaney je dobio žuti karton zbog oštrog starta nad Busquetsom.

13. minuta – Pique! Blizu… Arthur je izveo korner s lijeve strane, branič Barcelone glavom s prve vratnice poslao loptu na drugu ali tamo nije bilo nikoga.

12. minuta – Barca odgovara! Griezmann je nakon dobre akcije šutirao s ruba šesnaesterca, a Hummels u posljednjem trenutku blokirao njegov udarac pa je lopta završila malo pored lijeve vratnice.

9. minuta – Prilika za Borussiju! Griezmann se vratio u vlastiti šesnaesterac i praktički dodao loptu do usamljenog Paca, ali je on loše šutirao iskosa s desne strane i poslao loptu daleko od gola.

7. minuta – Očekivano, obje momčadi odmah od starta igraju ofenzivno. Borussia je za sada nešto konkretnija, ali bez ozbiljnih prilika.

1. minuta – Krenula je utakmica u Dortmundu. Sudac je Rumunj Ovidiu Hategan.

Borussia dočekuje Barcu s drugog mjesta Bundeslige (ima bod manje od vodećeg Leipziga). Momčad Luciena Favrea ostvarila je ove sezone u prvenstvu tri pobjede, uz jedan poraz kod Union Berlina (3:1).

The best player in the world is fit for the Champions League opener between Borussia Dortmund and Barcelona.

Barcelona say Lionel Messi could also feature🙃 pic.twitter.com/NzH59YDhUz

— DW Sports (@dw_sports) September 16, 2019

Iako uvijek igra u fantastičnoj atmosferi na Signal Iduna Parku, Borussia se nije proslavila u posljednje vrijeme pred svojim navijačima u Ligi prvaka. Njemački predstavnik samo je dva puta slavio u posljednjih osam susreta, uz četiri poraza i dva remija.

Od prve minute za Barcu kreće debitant u Ligi prvaka, 16-godišnje čudo od djeteta Ansu Fati. Na suprotnoj strani, Barcu će napasti Paco Alcacer, koji je igrao na Nou Campu od 2016. do 2018, a onda najprije otišao na posudbu u Borussiju, nakon čega je i otkupljen njegov ugovor za 23 milijuna eura.

RT goal: Borussia Dortmund 🆚 Barcelona

Paco Alcacer 🆚 his former team

Someone has a point to prove 👀#UCL pic.twitter.com/dSeQKKL3fl

— mina (@Iltsmina) September 17, 2019

Ista, samo obrnuta priča je oko Ousmane Dembelea, ali je on ozlijeđen i neće igrati protiv kluba iz kojeg je u ljeto 2017. stigao u Barcelonu za 105 milijuna eura.

Ousmane Dembele played 50 games for Borussia Dortmund, scoring 10 goals and providing 22 assists.

They then sold him to Barcelona for £113m and used £7m of that to buy Jadon Sancho.

Since then, Sancho has played 61 games, scored 17 goals and provided 29 assists.

Business. 💛🖤 pic.twitter.com/HhVLFp9zHA

— bet365 (@bet365) September 15, 2019

Borussiju ohrabruje jedan podatak uoči dvoboja s Barcelonom. Njemački klub je izgubio samo tri od posljednjih 15 utakmica protiv španjolskih predstavnika, a od posljednjih sedam utakmica Dortmund je slavio pet puta, uključujući prošle sezone veliku pobjedu 4:0 nad Atletico Madridom.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Izvor: / index.hr