BORUSSIA Dortmund igra protiv PSG-a u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. U drugoj utakmici igraju Liverpool i Atletico Madrid.

>>>Tijek utakmice pratite na Indexu

Borussia Dortmund – PSG 2:1

81’ Sada gledamo utakmicu kakvu smo očekivali, Neymar je sada pogodio stativu!

78’ GOOOOL! Nevjerojatni Haland odgovara na fenomenalan način! Primio je loptu na lijevoj strani kaznenog prostora i potegnuo ljevicom za jedan od najljepših golova sezone!

75’ GOOOOOL! Odgovara PSG, Mbappe je sjajno prošao po desnoj strani, dodao oštro Neymaru u sredini koji posprema loptu u mrežu za 1:1.

69’ GOOOOOL! Borussia Dortmund vodi! Napokon je Borussia pokazala konkretnost u završnici, Hakimi je pucao iz prve, lopta je završila u bloku, a Haland je sjajno pratio loptu i pospremio je u mrežu!

66’ Najbolja prilika na utakmici! Neymar i Mbappe su sjajno kombinirali na desnoj strani, Francuz je snažno pucao, Burki odlično obranio, probao je onda Neymar iz odbijanca, ali nije bio precizan.

60’ Još pola sata igre do kraja, obje momčadi jako oprezne, Dortmund i dalje malo bolji, ali fali konkretnih prilika.

49’ Domaćini imaju prvu šansu u drugom dijelu. Can je sjajnim proigravanjem pronašao Hakimija po desnoj strani koji u punom trku puca, ali Navas dobro izlazi, zatvara kut i brani.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

45’ Kraj prvog poluvremena. Obje ekipe su nam ostale dužne nakon prvog poluvremena, Borussia je pokazala bolji nogomet, no trebat će podići kvalitetu ako misle zabiti gol u ovih 90 minuta.

35’ Još jedna dobra kontra domaćina, ovoga puta je Haaland došao do lopte na lijevoj strani, pucao ljevicom, no nije pogodio okvir gola iako nije bio daleko.

26’ Borussia diže pritisak, Sancho je sada izvrsno gađao drugi kut s lijeve strane u situaciji jedan na jedan s braničem, a Keylor Navas još bolje obranio.

23’ Igra se bez ritma za sada, nijedna ekipa ne može uspostaviti dominaciju, sada je probao Sancho glavom nakon ubačaja iz slobodnjaka, no nije uspio pogoditi, lopta je otišla iznad prečke.

14’ Prijeti sada prvi put i Borussia. Sancho je sjajno povukao kontru od gola Borussije nakon kornera, stigao do ruba šesnaesterca, mogao dati loptu lijevo ili desno no odlučio se na udarac i promašio.

11’ Prvi dobar pokušaj na utakmici. Neymar je gađao izravno iz slobodnjaka s 25 metara s desne strane, no lopta odlazi malo pored lijeve stative.

1’ Utakmica je počela

Sastavi:

L'Equipe je ekskluzivno objavio sastav PSG-a za večerašnju utakmicu te je najavio veliko iznenađenje u početnoj postavi francuskog prvaka. U napadu ne bi trebalo biti Maura Icardija, prvog napadača kluba i jednog od najboljih napadača na svijetu.

Prije utakmice

Ovo je najvažnije vrijeme sezone za PSG koji iz godine u godinu dominira u Francuskoj, ali mu fali pravi iskorak u najelitnijem europskom klupskom natjecanju. Prošle godine Parižani su u ovoj fazi natjecanja ispali od Manchester Uniteda

Francuski prvak je favorit, ali njemačka momčad pokazala je u zadnjih nekoliko sezona da može iznenaditi bilo koju momčad u Ligi prvaka.

Ovaj susret označava i povratak Thomasa Tuchela, trenera PSG-a, na stadion kluba koji je vodio od 2015. do 2017.

Dolazak PSG-a u Dortmund

Svi najbolji golovi Mbappea u Ligi prvaka ove sezone

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO BORUSSIA – PSG 2:1 Čudesna golčina Halanda za novo vodstvo Dortmunda / (index.hr).