HAJDUK je izjednačio na 1:1 protiv Dinama na Maksimiru u 16. kolu Prve HNL. . Autogol je u 12. minuti nakon kornera zabio branič Hajduka Ardian Ismajli i donio vodstvo Dinamu, a u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Mijo Caktaš izjednačio je iz penala nakon što je lopta nakon njegovog udarca pogodila Leovca u ruku.

Branitelj naslova u derbi ulazi s četiri boda više i utakmicom manje od najvećeg rivala.

DINAMO – HAJDUK 1:1
Ismajli a.g. 12’ – Caktaš 45+1’ pen.

Tijek utakmice:

55. minuta – Na Maksimiru je službeno prisutno 15757 gledatelja.

52. minuta – Oršić je opet pokušao, ovog puta s desne strane kaznenog prostora iz voleja, ali je njegov udarac blokiran i bit će novi korner za Dinamo.

50. minuta – Dinamo je nastavio napadati, a Ljubić u dvije situacije uspio spriječiti novo vodstvo domaćih poslije ubačaja iz slobodnog udarca i nakon udarca Oršića s ruba šesnaesterca.

46. minuta – Krenulo je drugo poluvrijeme na Maksimiru. Bez izmjena u sastavima.

45+3. minuta – Kraj prvog poluvremena. Dinamo je dominirao, vodio autogolom Ismajlija, a onda je Leovac skrivio penal iz kojeg je Caktaš izjednačio.

45+1. minuta – GOL ZA HAJDUK! 1:1, strijelac je MIJO CAKTAŠ! Zakucao je igrač Hajduka loptu u gornji lijevi kut i izjednačio na 1:1! Splićani su iz ničega uspjeli poravnati nakon što su preživjeli niz velikih prilika Dinama u prvom poluvremenu.

45. minuta – PENAL ZA HAJDUK! Caktaš je šutirao s ruba šesnaesterca, a Leovac rukom u kaznenom prostoru obranio njegov pokušaj, a Bebek pokazao na penal i pokazao mu žuti karton!

44. minuta – Jurić je u skoku napravio prekršaj nad Livakovićem. Hajduk u posljednjih nekoliko minuta lakše diše.

38. minuta – IVANUŠEC! VANJSKI DIO MREŽE! Dinamo razbija Hajduk na Maksimiru, a sada je nakon sjajne akcije na lijevoj strani šesnaesterca sam ostao Ivanušec i zatresao mrežu, ali vanjski dio uz prvu vratnicu. Kakva prilika za domaće.

33. minuta – Dinamo ima 79 posto posjed lopte, šutirao je devet puta na gol Hajduka (četiri u okvir). S druge strane, gosti su i dalje na jednom udarcu izvan okvira gola.

31. minuta – Nakon kornera Dinama otvorila se prilika Hajduku za ubojiti kontranapad, ali je Perić sjajno uklizao na loptu s leđa Caktašu i vratio posjed svojoj momčadi za veliki pljesak na Maksimiru.

30. minuta – Hajduk gotovo ne prelazi centar. Dinamo dominira i konstantno ide naprijed, a gosti se sve teže brane, uz već tri zarađena žuta kartona.

27. minuta – Treći žuti karton za Hajduk – ovog puta dobio ga je Kalik koji je srušio Ivanušeca i spriječio kontranapad Dinama. Simić, Ismajli i Kalik propustit će sljedeće kolo protiv Rijeke zbog kartona.

25. minuta – Prvo je Olmo opalio s 20-ak metara s desne strane, Ljubić obranio, a nakon odbijene lopte Oršić je pokušao s ruba šesnaesterca, ali pravo u dobro postavljenog golmana Hajduka.

23. minuta – Drugi žuti karton za Hajduk – strijelac autogola Ismajli oštro je startao i srušio Olma, a Bebek ga odmah opomenuo.

22. minuta – Svaki izlet Dinama prema naprijed velika je opasnost za loše postavljenu obranu Hajduka. Ovog puta je jedna takva akcija završila udarcem Petkovića u padu, ali ovog puta daleko preko gola.

20. minuta – U prvih 20 minuta Dinamo ima posjed 70 posto, uz sedam udaraca na gol Hajduka do sada. Splićani su jednom šutirali, ali bez udarca u okvir gola do za sada.

16. minuta – Prijeti Hajduk! Bio je to jako dobar ubačaj s lijeve strane na drugu vratnicu, ali je Leovac na vrijeme stigao i izbacio loptu.

15. minuta – Prvi žuti karton na utakmici dobio je Simić nakon rušenja Petkovića na centru.

12. minuta – GOL ZA DINAMO! 1:0, autogol ARDIANA ISMAJLIJA! Nakon kornera Kadziora s desne strane Petković i Ismajli skočili su na prvu vratnicu, a branič Hajduka nespretno dotaknuo loptu glavom i poslao je u vlastitu mrežu za vodstvo Dinama!

10. minuta – Dinamo puno bolji na startu utakmice. Prvak ima posjed lopte i vrši konstantni pritisak na obranu Hajduka, koji čeka priliku za kontranapad.

7. minuta – PETKOVIĆ! LJUBIĆ BRANI ZICER! Sjajno je napadač Dinama prošao Simića i bacio ga na travnjak driblingom s malog nogometa i izašao oči u oči s golmanom Hajduka, opalio snažno, ali je Ljubić uspio obraniti nemoguće i spasiti Hajduk na startu derbija!

4. minuta – Ivanušec je sjajno petom dodao do Olma, a njegov udarac završio pokraj gola.

1. minuta – Počeo je derbi na Maksimiru. Sudac je Ivan Bebek.

Uoči utakmice: Početni udarac izveo je ratni veteran Ivan Lukić Zolja, a utakmica počela minutom šutnje u čast Vukovara. Dinamo derbi igra u unikatnim dresovima sa siluetom vukovarskog Vodotornja i nakon utakmice će dresove dati na aukciju za prikupljanje pomoći malom Šimunu Stojanoviću.

DINAMO (4-1-4-1): Livaković – Šitum, Dilaver, Perić, Leovac – Moro – Kadzior, Olmo, Ivanušec, Oršić – Petković

HAJDUK (4-3-2-1): Ljubić – Bašić, Simić, Ismajli, Čolina – Jurić, Nejašmić, Kalik – Jradi, Eduok – Caktaš

Izvor: / index.hr