DINAMO i Lokomotiva od 21 sat na Maksimiru igraju susret 1. kola HNL-a.

Aktualni prvak u obranu naslova kreće bez osam igrača iz prve momčadi. Zbog ozljede su otpali Zagorac, Moharrami, Theophile-Catherine i Dilaver, kartonirani su Ivan Šunjić i Lovro Majer, a još nisu spremni Dani Olmo i novo pojačanje Francois Moubandje. Na klupi su juniori Josipović, Gvardiol, Gjira, Baturina i Franjić.

Dinamo vodi od 17. minute krasnim golom Kadziora nakon što je četiri minute ranije Hajrović promašio penal. Uzuni je u 39. minuti mogoa izjednačiti, ali je Livaković obranio njegov kazneni udarac.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvrmena Oršić je povisio na 2:0.

Tijek susreta pratite na Indexu…

DINAMO – LOKOMOTIVA 2:0

(Kadzior 17’, Oršić 45'+1’)

TIJEK SUSRETA:

45'+2’ Kraj prvog poluvremena. Sjajna utakmica na Maksimiru. Bilo je odličnih akcija, dva promašena penala i dva krasna gola Dinama. Prvi je bio majstorija Kadziora, a drugi lijepa akcija Oršića i Gavranovića.

45'+1’ GOOOOOOOL! Fantastična akcija Dinama! Oršić i Gavranović su s dva krasna pasa izigrali kompletnu obranu Lokomotive i Oršić je rutinski zabio u suprotni kut za velikih 2:0

42’ Petrak je odnio zglob Pintu i dobio žuti karton

39’ Prilika za Dinamo! Gojak je imao otvoreni udarac sa 16 metara, pucao je ravno u golmana, a njemu se lopta umalo odbila u gol

39’ PROMAŠENI PENAL! Uzuni je očajno pucao i Livaković je lako uhvatio loptu

38’ PENAL ZA LOKOMOTIVU! Livaković je naivno srušio Kastratija koji je pobjegao cijeloj obrani Dinama

35’ Odličan udarac Ivanušeca s 20 metara iskosa, malo pokraj gola

30’ Bježi Lokomotiva u kontru četiri na tri i brzim pasevima dolazi na 40 metara do gola, ali onda su zakomplicirali akciju i Lešković je očistio

29’ Mrtva šansa za Dinamo! Oršić i Gabranović osigralu su dupli pas, Dinamovo krilo izbilo je s lijeve strane i imalo veliku prilku. Puca je u vanjski dio mreže

28’ Puno je bolji Dinamo od kad je poveo. Stalno se igra na polovici Lokomotive

26’ Stativa! Oršić je ubacio iz slobodnog udarca, a Perić ramenom okrznuo loptu koju je na putu do gola zaustavila stativa

22’ Prilika za Lokomotivu! Kastrati je iz prve pucao nakon duge lopte iza Dinamove obrane, ali je njegov udarac otišao pokraj gola. Lukav pokušaj…

17’ GOOOOOOOL! Fantastičan gol Kadziora! Poljak je primio loptu na 20 metara od gola, okrenuo se i lijevicom pogodio suprotne rašlje za vodstvo Dinama

15’ Prilika za Dinamo! Gojak je lijepo proigrao Kadziora na vrhu peterca, ali Poljak iz odlične situacije tuče pokraj gola. Odlična utakmica na Maksimiru

13’ PROMAŠENI PENAL! Hajrović je dobro pucao, ali je Hendija fantastičnom obranom skrenuo loptu u stativu i izvan gola

12’ PENAL ZA DINAMO! Gosti gube loptu ispred kaznenog prostora, Oršić je proigrao Gavranovića, a njega srušio Kolinger za žuti karton i kazneni udarac

9’ Dvaput je već Drožđek pobjegao Dinamovoj obrani. Jednom je bio u zaleđu, a jednom vrlo, vrlo upitno…

6’ Puno bolji početak Lokomotive. Kastrati je pobjegao po desnoj strani i prevario Perića, ali suigrači su se spetljali na povratnu loptu i propala je obećavajuća situacija za goste

1’ Marković se u prvom napadu poskliznuo i srušio Ademija bez lopte te je dobio žuti karton

1’ Počela je utakmica. Dinamo igra u novoj domaćoj garnituri, a Lokomotiva u atraktivnim rozim dresovima

20:00 Stigli su sastavi. U početnoj postavi Dinama je Ivo Pinto, a na klupi je nekoliko juniora

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Izvor: / index.hr