DINAMO i Rijeka od 18 sati igraju zaostalu utakmicu šestog kola HNL-a na Maksimiru.

Trenutačno su Modri prvi s 44 boda, Rijeka je na deset manje na trećem mjestu. Između njih nalazi se Hajduk koji je ove jeseni stao na 35 osvojenih bodova.

DINAMO – RIJEKA 2:0

TIJEK UTAKMICE

45’ KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Dinamo zasluženo vodi 2:0.

42’ Pokušao je Čolak, bio je to udarac pod prečku. Livaković lijepo intervenira.

40’ Razdoblje bez šansi traje i dalje, Dinamo kontrolira zbivanja na terenu.

37’ Olmu žuti karton zbog povlačenja.

30’ Izlazi i Rijeka otvorenije, više nemaju što čekati i izgubiti. Dinamova obrana ostaje stabilna na sve te pokušaje.

24’ Opasnost pred Livakovićem, Čolak je imao priliku na odbijenoj lopti no golman Dinama to sjajno čita i skida.

23’ Prvi žuti karton na utakmici, Perić je igrao rukom i to znači da je on suspendiran za prvi proljetni dvoboj protiv Slaven Belupa. Gosti su tražili i crveni karton za njega zbog faula nad Raspopovićem.

17’ GOOOOOOOL! Sjajno se snašao Oršić, šutirao je s 15 metara kroz gusti blok Riječana i pogodio za Dinamovih 2:0 na Maksimiru!

13’ Andrijašević je poslije sjajnog prodora Acostyja imao dobru priliku s vrha šesnaesterca, mogao je i bolje šutirati jer je ostao neometan.

9’ GOOOOOOL! SJAJNA AKCIJA DINAMA! Kombinacija Petkovića, Gojaka i Olma završila je golom za Modre. Prekrasno odigrano – Petković je petom otvorio Gojaka na desnoj strani, ovaj dodao Olmu koji precizno pogađa u lijevi kut Prskala za vodstvo prvaka.

7’ Lukav pokušaj Kadziora, izgledalo je to kao centaršut i prohujalo tik preko grede. Opasno za Prskala koji ipak nije morao intervenirati.

5’ Dinamo, očekivano, kreće goropadno. Imali su i korner, pritisak traje.

1’ Na znak suca Tihomira Pejina utakmica je započela.

0’ Posjećenost na Maksimiru ponovno bi mogla biti slaba jer 15 minuta prije početka utakmice stadion izgleda prazno.

SASTAVI

TABLICA

“Očekujemo pobjedu, spremni smo za to. Momčad je spremna. Osim Ademija, Leovca i još trojice koji su dulje ozlijeđeni, svi su spremni, motivirani i žele zaključiti godinu još jednom pobjedom. Vjerujemo da će tako biti”, rekao je Dinamov trener Nenad Bjelica.

U posljednjem dvoboju ove dvije ekipe Dinamo je deklasirao Rijeku na Rujevici 5:0, ali Riječani su u nizu od četiri pobjede i uspiju li iznenaditi prvaka, godinu će završiti kao druga ekipa HNL-a, sedam bodova iza Dinama.

“Znamo sve o Dinamu, nema straha i idemo dati sve od sebe da ovaj dio sezone zaključimo jednim dobrim rezultatom. Čestitam Dinamu na uspjehu u Europi, žao mi je što nisu uspjeli napraviti još taj jedan korak jer bi onda to puno pomoglo i našem koeficijentu”, rekao je na početku trener Rijeke Simon Rožman pa je krenuo odgovarati na pitanja novinara:

“Naravno da vam neću otkriti taktiku, ali siguran sam da će energetska komponenta biti bitnija za ovu utakmicu od one taktičke. Dinamo u zadnje vrijeme pobjeđuje s 1:0, ali to nisu realni rezultati, u svakoj utakmici je moralo biti više. Ipak, vidim neke elemente u Dinamovoj igri koje možemo iskoristiti i doći do dobrog rezultata”, rekao je Rožman.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO DINAMO – RIJEKA 2:0 Oršić i Olmo zabili, Dinamo razbija Rijeku / (index.hr).