GORICA i Lokomotiva od 18 sati igraju utakmicu 26. kola HNL-a. Lokomotiva lovi pobjedu kojom bi preskočila Hajduka i zauzela treće mjesto na tablici, a Gorica pobjedu kojom bi se uključila u borbu za treće mjesto.

GORICA – LOKOMOTIVA 1:1

Tijek utakmice:

78′ Sijevaju prilike! Sada je ponovno u šansi na desnoj strani bio Kastrati koji je pobjegao obrani Gorice koja se otvorila nakon primljenog gola, ali i njegov udarac odlazi pored gola.

77′ Zamalo pogodak Gorice! Prekrasna solo akcija Lovrića koji je pucao s oko 20 metara, ali lopta je otišla malo pored gola.

76′ Odmah mijenja Lokomotiva. Napadač za napadač, Tuci za Budimira.

76′ GOOOOOOL! Lijepo je razigrala Lokomotiva, Kastrati je izbio na desnoj strani uz gol-liniju i ubacio u sredinu gdje je do lopte došao Uzuni i zabio pored Kahline.

74′ Mijenja Gorica, izlazi Golubickas, a ulazi Dario Špikić.

71′ Namjestio je Lovrić loptu za slobodni udarac na poziciji s koje je već pokazao da zna zabiti (oko 25 metara od gola), ali loptu je poslao pod oblake.

67′ Žuti karton! Kristijan Lovrić kažnjen je zbog simuliranja. Ovo mu je treći žuti karton što znači da će biti nedostupan za utakmicu Gorice i Slaven Belupa u idućem kolu.

66′ Gorica se sada pokušava ponovno nametnuti, ali Lokomotiva izgleda bolje. Utakmica je živnula i sijevaju prilike.

62′ GOOOOOOL! Kahlina je obranio ubačaj Karačića, ali loptu je odbio samo na nogu Atiemwena, a on je onda lijepim lobom prebacio Jovičića i zabio za izjednačenje.

60′ Velika prilika za Lokomotivu! Atiemwen je došao pred kazneni prostor Gorice i prekrasno podvalio loptu Jovičiću iza leđa za Budimira koji nije uspio zabiti.

56′ Ndiaye je sada ponovno propustio zabiti izglednu priliku, ali da je i zabio pogodak ne bi bio priznat zbog zaleđa.

54′ GOOOOOL! Odbijala se lopta po zraku u kaznenom prostoru nakon slobodnog udarca koje je izveo Lovrić, a najbolje je reagirao Stenvoorden koji je loptu pospremio iza Grbića.

52′ Opalio je Atiemwen iz slobodnog udarca s oko 20 metara od vrata Kahline, ali lopta je otišla malo preko gola.

49′ Dobra prilika Lokomotive. Izigrali su obranu Gorice i na udarac namjestili Enisa Cokaja, ali njegov udarac otišao je daleko od gola Kahline.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, zasad nema promjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena!

45’+2′ Sada je zabila i Gorica, ali nema pogotka jer je netom prije udarca Suka suđen prekšaj u napadu.

45’+1′ Ponovno je opasan bio Lovrić s iste pozicije kao i u 35. minuti, ali lopta je od bloka Gorice otišla u korner.

45′ Još dvije minute sudačke nadoknade.

43′ Rastu tenzije na terenu. Nakon jednog udarca Kastratija pao je Čanađija, a sudac mu nije dao žuti karton. Na to su burno raegirali klupa Gorice i tribine.

38′ S oko 25 metara pucao je Hrvoje Babec, ali nije u tom udarcu bilo dovoljno snage pa je to bio lagan posao za Grbića.

35′ Velika prilika za Goricu! Suk je dugom loptom u prostor gurnuo Kristijana Lovrića, ali Lovrić nije uspio pogoditi malu mrežicu gola Ive Grbića.

32′ Malo je živnula utakmica, puno više se trči s jedne na drugu stranu, ali nažalost po obje ekipe ta trka ima malo efekta jer smo i dalje na samo četiri udarca po golu s obje strane.

29′ Pokušao se Uzuni prikrasti iza leđa Muse Muhameda i pokupiti jednu loptu koju je stoper Gorice promašio u skoku, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu. Bila je ovo vrlo dobra prilika Lokomotive.

27′ Sjajno je Karačić ubacio iz slobodnog udarca, lopta je pala u kazneni prostor pred stopere Gorice i Atiemwena koji se uspio izvući na udarac, ali je pucao preko gola. Nakon 20 minuta prvi udarac na gol s bilo koje strane.

25′ Već dugo se ne događa ništa osobito opasno po vratare. Lokomotiva pokušava izgraditi napad i ugroziti gol Gorice centaršutevima, ali stoperi Gorice su spremni na sve ubačaje.

22′ Gorica se grčevito brani u duplom bloku i ništa ne prepušta slučaju. Lokomotiva se zasad teško nosi s postavljenom obranom domaće momčadi.

17′ Puno se igra na sredini terena, obje ekipe nesigurne su na lopti i olako ju gube pa se napadi izmjenjuju, ali u posljednjih par minuta nema ulazak u opasnu zonu na nijednoj strani.

14′ Kastrati je nakon dobro razvijenog kontranapada pobjegao na desnoj strani i centrirao, ali nikog od njegovih suigrača nije bilo na centaršutu pa je obrana Gorice lako očistila loptu.

12′ Lokomotiva ponovno ima inicijativu i igra na polovici Gorice, ali zasad nema nove velike prilike za momčad Gorana Tomića.

7′ Velika prilika za Goricu! Ndiaye je dobio loptu na rubu kaznenog prostora, okretom se oslobodio čuvara i pucao po golu, ali Grbić je to uspio obraniti.

6′ Situacija se smirila nakon poništenog gola Lokomotive, ali Zagrepčani diktiraju igru. Gorica pokušava zaprijetiti iz kontranapada.

2′ Zabila je Lokomotiva, ali pomoćnik je poništio pogodak! Karačić je opalio s oko 25 metara, a Grbić je odbio loptu. Na loptu je natrčao Uzuni i zabio, ali gol je poništen zbog zaleđa.

1′ Počela je utakmica!

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO GORICA – LOKOMOTIVA 1:2 Preokret Lokomotive, Hajduk pada na četvrto mjesto / (index.hr).