HAJDUK i Istra 1961 igraju utakmicu 19. kola HT Prve lige.

Splićani su, unatoč četvrtom mjestu i utakmicom manje, u turbulentnom razdoblju, a trener Damir Burić nagovijestio je odlazak iz kluba istaknuvši da ga “buše od samog početka” te da “ne zna hoće li Hajduk ikada više imati takvog trenera”.

Glavni kandidat za Burićeva nasljednika je Igor Tudor, dok bi sportski direktor kluba trebao postati Mario Stanić.

No, prije svega toga Hajduk mora odraditi susret s Puljanima koji na Poljud dolaze znatno oslabljeni. Trener Ivan Prelec ne može računati na Obenga, Bosančića i Einara Galileu, dok, zbog ozljede, u konkurenciji za nastup neće biti ni nekadašnji reprezentativac Ivan Močinić koji ima problem sa zadnjom ložom.

Uživo utakmicu pratite na Index Sportu.

HAJDUK SPLIT – ISTRA 1961 0:0

Tijek utakmice:

35’ Pao je tempo igre na Poljudu. Nakon furioznih pola sata, utakmica je izgubila na ritmu. Hajduk uglavnom kontrolira situaciju na terenu, pokalo gradi napade, dok gosti čekaju na svoje šanse iz kontri i polukontri.

29’ Novi pokušaj Hajduka, ovoga puta ne tako opasan. Eduok se opet našao u glavnoj ulozi, tukao je iz daljine, s preko 20 metara i loptu poslao daleko, daleko od Istrina gola.

20’ Čondrić skida još jednu priliku Splićana! Eduok je primio sjajnu loptu kroz sredinu Nejamića, okrenuo se i opalio silovito prema vratima, ali sjajni Čondrić se ispružio i obranio taj udarac. Sjajna utakmica na Poljudu!

18’ Nova velika šansa Hajduka! Jakoliš je sjajno presjekao protivničku loptu te izašao sam ispred Čondrića, no ovaj je obranio njegov udarac.

17’ Hajduk uzdrmao gredu! Polukontra Hajduka, vukao je Jairo dugo vremena, pronašao dijagonalom Eduoka na drugoj strani, koji nespretno prima loptu, tuče s 20-ak metara i pogađa gredu. Istra se obranila nakon toga.

15’ Druga opomena na utakmici. Jairo je zaradio žuti karton zbog simuliranja u protivničkom šesnaestercu.

13’ Prilika Istre. Lončar je pucao sa 18 metara, a obranio Ljubić.

11’ Prva opomena na susretu. Francesco Tahiraj dobio je žuti karton.

7’ Istra umalo odgovorila pogotkom! Sjajno je kontru poveo Mario Ćuže, odigrao desno za Gržana, ovaj centrirao, a Perić-Komšić glavom sa šest metara uzdrmao gredu.

5’ Nova šansa Hajduka. Jairo je tukao iskosa s desne strane, ali pokraj gola.

3’ Hajduk je prvi zaprijetio. Tukao je iz daljine Mijo Caktaš, ali udarac kapetana Hajduka otišao je pokraj gola.

1’ Počela je utakmica na Poljudu! Glavni sudac je Ivan Bebek iz Rijeke.

17.00 S obzirom na to da je sjeverna tribina Poljuda zatvorena zbog navijačkog divljanja, Torcida je na istočnoj tribini. Ispod reflektora izvješen je transparent “Živimo za Hajduk”, dok na praznoj sjevernoj tribini stoji samo transparent “Sloboda navijačima”.

Početni sastavi:

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO HAJDUK – ISTRA 1961 0:0 Velike šanse Hajduka, Burić se oprašta / (index.hr).