UZVRATNU utakmicu osmine finala Lige prvaka od 21 sat igraju Leipzig i Tottenham. Domaćin vodi 2:0 golovima Marcela Sabitzera. Njemački klub u prvoj utakmici pobijedio je 1:0.

LEIPZIG – TOTTENHAM 2:0

Tijek utakmice:

34′ Sessegnon je prvi igrač na utakmici sa žutim kartonom. Dobio ga je zbog oštrog prekršaja na Mukieleu.

30′ Werner je nezaustavljiv za obranu Tottenhama. Sjajno prolazi prepreke, ali onda puca preko gola.

28′ Nova opasnost pred golom gostiju. Werner snažno puca, ali Lloris konačno nešto brani.

27′ Alli se trudi i pokušava kod Tottenhama. Uspijeva prolaziti čuvare i krenuti prema golu, ali nema kome dodati. Naprosto, rupa između veze i napada Tottenhama je prevelika, a istureni igrači izolirani.

26′ Angelino je po tko zna koji put prohujao pokraj Auriera po desnoj strani obrane Spursa i centrirao, ali braniči gostiju spašavaju pred golom.

22. minuta: GOOOL za LEIPZIG! 2:0, strijelac MARCEL SABITZER! Opet je lopta prošla kroz ruke Llorisu nakon Sabitzerovog udarca, samo što je sada pucao glavom. Tome je prethodio težak kiks još jednog igrača Tottenhama koji bi svoj gol trebao čuvati, a ne ugrožavati. Aurier je promašio loptu na koju je išao glavom i pustio Angelina da prođe po krilu i centrira pred gol gdje Sabitzer zabija za ukupnih 3:0 Leipziga tako da je lopta od Llorisove ruke otišla u vratnicu, odakle se odbila u mrežu.

16′ Umalo novi gol za Leipzig. Dier i Tanganga predaju loptu Werneru, ali srećom po goste Dier uspijeva ispraviti grešku i spasiti da najbolji strijelac domaćina zabije.

10. minuta: GOOOL za LEIPZIG! 1:0, strijelac MARCEL SABITZER! Werner je s desne strane dodao Sabitzeru, koji natrčava i s 20-ak metara snažno puca u donji desni kut gola Spursa, čiji golman Hugo Lloris se baca, ali mu lopta prolazi kroz prste i završava u mreži.

Kapetanu Leipziga ovo je šesti gol koji je od početka sezone postigao udarcem izvan kaznenog prostora, po čemu je od nogometaša iz liga petice od njega bolji samo Lionel Messi:

6 – RB Leipzig´s 1-0 was Marcel #Sabitzer´s 6th goal this season from outside the box. Only Lionel Messi scored more this season in the all competitions for European top 5 leagues teams. Power. #UCL #RBLSPURS pic.twitter.com/4luldD8sFy

— OptaFranz (@OptaFranz) March 10, 2020

1′ Dier iz ničega daje priliku domaćinu. Nepotrebno šalje loptu u korner.

1′ Počeo je meč u Leipzigu.

20:29 Dok se širom Europe utakmice igraju bez gledatelja, ova će biti pred punim tribinama stadiona u Leipzigu.

Time to get warm! 💪#UCL ⚪️ #COYS pic.twitter.com/nF8CKDYx2Z

— Tottenham Hotspur (@SpursOfficial) March 10, 2020

19:59 Dani Olmo priliku čeka na Leipzigovoj klupi. Na istom mjestu je nije dočekao na prvoj utakmici. Premda se brige Juliana Nagelsmanna ne mogu usporediti s onima njegovog kolege na drugoj strani, Leipzigu također ima izostanak zbog ozljede. Ethan Ampadu, mladi (19) branič na posudbi iz Chelseaja, koji je sjajno odigrao prvi meč, revanš propušta zbog ozljede leđa.

19:57 Evo sastava Leipziga:

Unsere 1⃣1⃣ für diesen besonderen Abend ✨#RBLSPURS #DieRotenBullen 🔴⚪️ #UCL pic.twitter.com/bUilpnqW9F

— RB Leipzig (@DieRotenBullen) March 10, 2020

19:52 Jasno je zašto prva momčad Spursa na ovoj utakmici djeluje “kombinirano”. Mourinho ju je morao sastaviti bez niza ključnih igrača. Zbog ozljeda mu nedostaju Harry Kane, Son Heung-min, Moussa Sissoko, Steven Bergwijn, Ben Davies i Juan Foyth.

19:50 Evo sastava Tottenhama:

📋 Lloris (C), Aurier, Alderweireld, Dier, Tanganga, Sessegnon, Winks, Lo Celso, Lamela, Lucas, Dele

Dani Olmo tako ima veliku priliku ostvariti osobni i klupski povijesni uspjeh. Ni bivši dinamovac ni klub u koji je prešao u zimskom prijelaznom roku nikada nisu igrali četvrtfinale Lige prvaka. Osim lijepe prednosti iz prve utakmice i to u gostima, na svom terenu čekaju momčad Josea Mourinha koja je poharana ozljedama.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO LEIPZIG – TOTTENHAM 2:0 Lloris skrivio debakl desetkovanom Mourinhu / (index.hr).