LIVERPOOL je četvrti put u povijesti osvojio trofej europskog Superkupa. Europski prvak je večeras pobijedio Chelsea u Istanbulu nakon jedanaesteraca 1:1.

Regularni dio utakmice završen je 1:1, a još dva gola pala su u prvom produžetku, nakon čega su uslijedili jedanaesterci tijekom kojih je junak postao golman Adrian, koji je branio umjesto ozlijeđenog Alissona, skinuo jedanaesterac Abrahamu u petoj seriji i donio Redsima veliki trofej.

Uskoro opširnije…

LIVERPOOL – CHELSEA 2:2 (5:4)

Tijek susreta:

JEDANAESTERCI:

5:4 – ABRAHAM JE PROMAŠIO! Točnije, Adrian mu je obranio udarac po sredini i donio Liverpoolu trofej europskog Superkupa u Istanbulu!

5:4 – Salah je sigurno zabio! Chelsea šutira za ostanak u utakmici.

4:4 – Emerson Palmieri pogađa po sredini gola.

4:3 – Alexander-Arnold također precizan za Liverpool. Opet je pročitao Kepa, ali opet zamalo.

3:3 – Mount sjajno pogađa gornji lijevi kut za Chelsea. Za sada su svi zabili.

3:2 – Origi zabija treći jedanaesterac za Liverpool. Kepa je bio blizu, čak je i dodirnuo loptu, ali uzalud.

2:2 – I Barkley je pogodio za Chelsea.

2:1 – Fabinho sigurno zabija drugi penal za Liverpool.

1:1 – Jorginho je također sigurno zabio za Chelsea.

1:0 – Firmino je bez problema zabio za Liverpool.

120. minuta – Kraj produžetaka. Gledat ćemo jedanaesterce u Istanbulu!

113. minuta – Kakve dvije prilike za Chelsea! Prvo je udarac Mounta s ruba šesnaesterca sjajno u letu obranio Adrian, a potom je Pedro pokušao također s iste pozicije, ali je lopta prošla tik pored desne stative!

106. minuta – Krenuo je drugi prodižetak.

105+2. minuta – Kraj prvog produžetka, u kojem smo vidjeli još dva gola. Slijedi završnih 15 minuta u Istanbulu.

104. minuta – Kakva prilika za Chelsea! Barkley je sjajno otvorio desnu stranu za Pedra, koji je ubacio na prvu stativu, a Abraham stigao do lopte i poslao je – malo pored lijeve stative!

101. minuta – GOOOL ZA CHELSEA! 2:2, strijelac je JORGINHO iz penala! Poslao je veznjak Chelseaja Adriana u lijevu, a pogodio u desnu stranu za 2:2!

99. minuta – PENAL ZA CHELSEA! Adrian je srušio Abrahama u šesnaestercu, velika prilika za izjednačenje!

95. minuta – GOOOL ZA LIVERPOOL! 2:1, strijelac je SADIO MANE! Sjajno je Firmino s lijeve strane šesnaesterca poslao povratnu loptu za natrčalog Manea, koji je iz prve pogodio gornji suprotni kut od prečke za vodstvo Liverpoola 2:1 u prvom produžetku!

91. minuta – Počeo je prvi produžetak. Alexander-Arnold mijenja Robertsona u Liverpoolu.

90+2. minuta – Kraj regularnog dijela utakmice. Igrat će se produžeci.

90. minuta – Zouma je pokušao nakon kornera, ali preko gola. Gledat ćemo produžetke.

etke u Istanbulu. Igrat će se još dvije minute nadoknade.

86. minuta – Što je sada promašio Mane! Salah ga je lansirao u zicer s desne strane šesnaesterca, a napadač Liverpoola poslao loptu pored istrčalog Kepe i promašio cijeli gol.

83. minuta – Prekrasno je Mount pogodio suprotni kut uz desnu stativu s ruba šesnaesterca, ali je dosuđeno zaleđe i poništen drugi gol Chelseaja na utakmici.

79. minuta – Prvi žuti karton na utakmici, a zaradio ga je Azpilicueta zbog prekršaja nad Maneom. Bit će slobodni udarac za Liverpool s više od 20 metara.

75. minuta – ČUDESNI KEPA! Prvo je golman Chelseaja obranio udarac Salaha u suprotni kut, nakon čega se lopta odbila do Van Dijka, čiji je udarac Španjolac uspio skinuti uz pomoć prečke! Kakve dvije prilike za Liverpool u nekoliko sekundi i kakva sreća za Chelsea!

74. minuta – Dvostruka izmjena kod Chelsea. Izlaze Giroud i Pulisic, a ulaze Abraham i Mount.

64. minuta – Druga izmjena u Liverpoolu. Ulazi Wijnaldum, a izlazi Milner.

54. minuta – Liverpool nakon gola za 1:1 vrši pritisak i pokušava stići do preokreta. Salah i Mane su ulaskom Firmina dobili još veći prostor, pa je obrana Chelseaja na velikim mukama.

50. minuta – Liverpool se ohrabrio, a Fabinho opalio s više od 20 metara. Ipak, lopta je završila par metara od gola.

48. minuta – GOOOL ZA LIVERPOOL! 1:1, strijelac je SADIO MANE! Fabinho je ubacio u peterac za Firmina, on u letu dodao do Manea koji je iz drugog pokušaja nekako uspio poslati loptu u gol za 1:1!

46. minuta – Krenulo je drugo poluvrijeme. Oxlade-Chamberlain je ostao u svlačionici, a zamijenio ga je Firmino.

45+1. minuta – Kraj prvog poluvremena u Istanbulu. Chelsea zasluženo vodi 1:0 protiv Liverpoola golom Girouda.

40. minuta – Pulisic je sjajno prošao s lijeve strane i pogodio uz lijevu stativu za 2:0, ali je dosuđeno zaleđe!

36. minuta – GOOOOL ZA CHELSEA! 0:1, strijelac je OLIVIER GIROUD! Pulisic je sjajno povukao i između tri igrača Liverpoola pronašao usamljenog Girouda na lijevoj strani, a francuski napadač iz prve pogodio suprotni kut za veliko vodstvo Chelseaja!

30. minuta – Liverpool se probudio! Sada je i Mane pokušao glavom nakon ubačaja, ali pravo u dobro postavljenog Kepu.

28. minuta – Van Dijk je stigao do lopte prije istrčalog Kepe tijekom kornera, ali je glavom poslao loptu preko gola.

24. minuta – Škarice Girouda završile su malo pokraj lijeve stative! Chelsea za sada bolji od europskog prvaka u Istanbulu.

22. minuta – PREČKA! Pedro je s lijeve strane šesnaesterca opalio, a Adrian zakačio loptu koja je potom pogodila prečku!

17. minuta – Odgovara Chelsea! Giroud je s lijeve strane šesnaesterca opalio, a lopta završila malo dalje od desne stative. Bila je to dobra prilika za Bluese.

16. minuta – Kakva prilika za Liverpool! Salah je sjajno utrčao s desne strane, dobio loptu i ušao u šesnaesterac te šutirao u suprotni ugao, ali je golman Kepa odlično obranio njegov udarac!

13. minuta – Odlična intervencija Christensena! Henderson je s desne strane tražio Manea na drugoj stativi, a branič Chelsea utrčao ispred napadača Liverpoola i glavom otklonio opasnost.

11. minuta – Pedro je šutirao s ruba šesnaesterca, s nekih 20-ak metara, ali je njegov pokušaj završio pokraj lijeve stative. Golman Liverpoola Adrian kontrolirao je situaciju.

8. minuta – Liverpool agresivniji i bolji na startu dvoboja, ali za sada bez većih prilika.

5. minuta – Mane je škaricama pokušao zabiti nakon ubačaja s desne strane, ali je pogodio braniča Chelseaja Christensena. Možda je i branič londonske momčad rukama blokirao udarac, ali Frappart nije ništa dosudila.

1. minuta – Utakmica je počela u Istanbulu na Vodafone Parku. Sutkinja je Francuskinja Stephanie Frappart.

🇫🇷 Stephanie Frappart
🇮🇪 Michelle O'Neill
🇮🇹 Manuela Nicolosi

The first all-female officiating team to take charge of men's UEFA match are ready to go. pic.twitter.com/JCvLPGvxaj

— Football on BT Sport (@btsportfootball) August 14, 2019

Dejan Lovren nije ni na klupi u Liverpoolu, dok Mateo Kovačić igra od prve minute za Chelsea.

Liverpool lovi četvrti naslov Superkupa. Redsi su do sada slavili 1977. protiv Hamburgera 7:1, 2001. protiv Bayerna 3:2 i 2005. protiv moskovskog CSKA 3:1.

Klopp: Obje ekipe očajno žele pobijediti

“Frank Lampard je prošle godine na klupi Derbyja pokazao da je jako dobar trener. Njegova momčad igrala je dobar nogomet, uz puno intenziteta, s visokom i čvrstom obranom. Zato vjerujem da nas čeka jako zanimljiva i teška utakmica u Istanbulu. Obje ekipe su zasluženo ovdje i očajnički žele pobijediti. Vidjet ćemo tko će bolje odigrati i pobijediti”, najavljuje trener Liverpoola Jürgen Klopp, čija je momčad na startu Premiershipa razbila Norwich City 4:1.

#SuperCup pic.twitter.com/8P4Bt7sxsO

— Liverpool FC (@LFC) August 13, 2019

Lampard: Igramo protiv najboljih u Europi

S druge strane, Chelsea je trofej osvojio jednom, i to 1998. godine pobjedom nad Real Madridom od 1:0. Također, u posljednjih šest utakmica Liverpool je samo jednom svladao rivala iz Londona, uz tri remija i dvije pobjede Bluesa.

Međutim, osvajač Europa lige mora se podignuti nakon teškog poraza od 4:0 kod Manchester Uniteda u prvom kolu engleskog prvenstva.

“Utakmica s Unitedom je iza nas. Sigurno smo izvukli pouke i nadam se da ćemo imati malo više sreće protiv Liverpoola. Želimo ostvariti pozitivan rezultat protiv jedne odlične momčadi, najbolje u Europi. Moji igrači i ja uvjereni smo da možemo pobijediti, što bi bilo sjajno za Chelsea jer bi klub osvojio novi trofej, a to je najvažnije u nogometu”, najavljuje Lampard.

Rondo game: 💯#SuperCup pic.twitter.com/ia9Zy1krrH

— Chelsea FC (@ChelseaFC) August 13, 2019

🏟️ Beşiktaş Park all set for its first major UEFA final 😍#SuperCup pic.twitter.com/yAsMx2Uh7h