LIVERPOOL golom Virgila van Dijka od 15. minute vodi protiv Manchester Uniteda 1:0 u 23. kolu Premiershipa.

Vodeći Liverpool, u čijem sastavu nema Dejana Lovrena zbog ozljede, ima dvije utakmice manje i 13 bodova više od Manchester Cityja. United je peti i ima pet bodova manje od Chelseaja, koji drži četvrto mjesto i plasman u Ligu prvaka.

LIVERPOOL – MANCHESTER UNITED 1:0

Tijek susreta:

15. minuta – GOL ZA LIVERPOOL! 1:0, strijelac je VIRGIL VAN DIJK! Alexander-Arnold sjajno je ubacio iz kornera s desne strane, a lopta pala na rub peterca, gdje je najviše skočio Van Dijk i glavom zakucao loptu u gornji desni kut za veliko vodstvo!

11. minuta – United pokušava visokim presingom napraviti probleme Liverpoolu još na početku njegovih napada. Za sada Crvenim vragovima ide dosta dobro.

8. minuta – Matić je dobio žuti karton zbog oštrog starta. Liverpool je preuzeo kontrolu nad utakmicom. United se brani.

5. minuta – Prvi je u napad krenuo United. James je dobro prošao po desnoj strani i ubacio u kazneni prostor, ali je obrana Liverpoola intervenirala.

1. minuta – Počeo je derbi na Anfieldu. Sudac je Craig Pawson.

LIVERPOOL (4-3-3): Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Henderson (K), Wijnaldum – Salah, Mane, Firmino

MANCHESTER UNITED (4-2-3-1): De Gea – Bissaka, Lindelof, Maguire (K), Williams – Matić, Fred – James, Pereira, Shaw – Martial

Nevjerojatni Redsi su na najboljem mogućem putu da osvoje 19. naslov engleskog prvaka, na koji čekaju 30 godina. Također, svjetski i europski prvak je u nevjerojatnoj seriji od 38 utakmica bez poraza u Premiershipu, uz 33 pobjede i pet remija.

Što tek reći za crveni niz od 51 prvenstvene utakmice na Anfieldu bez poraza, uz 41 pobjedu i 10 remija, a momčad Jürgena Kloppa ostvarila je 18 pobjeda zaredom pred svojim navijačima.

United je u promjenljivoj formi ove sezone i igra toplo-hladno, ali mu je u gradu Beatlesa potrebna pobjeda kako bi se približio Chelseaju na samo dva boda u borbi za Ligu prvaka.

U prvom dijelu sezone, 20. listopada na Old Traffordu, United i Liverpool remizirali su 1:1. Rashford je u 36. donio vodstvo Unitedu, a Redse od poraza spasio Lallana u 85. minuti.

Liverpool igra bez ozlijeđenih Lovrena, Milnera, Fabinha, Clynea i Matipa, dok Ole Gunnar Solskjaer ne može računati na također ozlijeđene Rashforda, Pogbu, Roja, McTominaya, Tuanzebea i Fosu-Mensaha.

Crveni vragovi su posljednji put na Anfieldu slavili 2016. godine, kada je bilo 1:0 pogotkom Rooneyja. Dva kluba su do sada odigrala 203 derbija. United je uspješniji s 80 pobjeda, Liverpool je bio bolji 66 puta, dok je 57 dvoboja završilo bez pobjednika.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO LIVERPOOL – UNITED 1:0 Van Dijk nakon kornera načeo United na Anfieldu / (index.hr).