LYON i Juventus od 21 sat igraju prvu utakmicu osmine finala Lige prvaka na Groupama Areni u Lyonu, a talijanski prvak u susret je ušao kao veliki favorit. Tekstualni prijenos utakmice možete pratiti na Indexu.

LYON – JUVENTUS 1:0

Tijek utakmice:

87’ Dybala je zabio, ali gol je poništen jer je bio u zaleđu.

84’ Poludjeli su igrači Juventusa i traže penal na Ronaldu zbog prekrašaja Denayera na pet metara od gola. Sudac nije ni pogledao VAR i nema penala. Sarri je žestoko protestirao, ali uzalud.

81’ Nevjerojatno je da se i dalje na terenu ne događa ništa osim borbe za loptu na sredini terena. Utakmica je utihnula, kao da su se obje ekipe pomirile s ovim rezultatom.

75’ Lošu utakmicu gledamo u drugom dijelu, Juventus pokušava na silu doći pred gol Lyona, a Lyon se brani. Pravih prilika gotovo da i nema.

70’ Izašao je Juan Cuadrado, a ušao Gonzalo Higuaín.

69’ Dybala je promašio veliku priliku! Opalio je loptu koja je došla nakon centaršuta iz prve, ali otišla je malo pored gola!

66’ Mijenja i Lyon, ušao je Martin Terrier, a izašao Karl Toko Ekambi. Ne gledamo puno pamtljivog nogometa u zadnjih 10 minuta.

62’ Ušao je Ramsey umjesto Pjanića.

61’ Žuti karton! Opomenu je zaradio Maxwell Cornet.

58’ Bolji je Juventus u nastavku, puno brže dolaze u napad i prenose loptu, ali i dalje bez prave šanse na cijeloj utakmici.

55’ Sudac je prvo pustio prednost pa onda sudio prekršaj na Cuadradu na rubu kaznenog prostora s desne strane. Navijači na tribinama, ali i igrači Lyona oštro su protestirali, ali bez uspjeha.

52’ Juventus sada neko vrijeme s loptom, grade igru oko kaznenog prostora Lyona, ali zasad ne uspjeva osim iz prekida donijeti loptu u kazneni prostor domaće momčadi.

49’ Izrazito mirno otvaranja drugog dijela bez prilika s ijedne strane.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme!

45’ + 3’ Kraj prvog dijela.

45’ Tri minute sudačke nadoknade.

44’ Ponovno dobra prilika Lyona, Ekambi je povukao kontranapad i opalio po golu, ali vratar Reala bio je spreman.

41’ Velika prilika za Lyon! Ponovno je Lyon došao po lijevoj strani Juventusove obrane, Ekambi je bio u šansi, ali je pucao pored gola.

38’ Cuadrado je nakon centaršuta navodno igrao rukom, igrači Lyona su podivljali i tražili penal, ali sudac je nakon konzultacije s VAR sobom ispravno dosudio da nije penal. Na snimci se jasno vidi da nije bilo igranja rukom.

37’ Sarri je bijesan na aut-liniji, ali Juventus se još uvijek nije uspio pošteno sastati s loptom nakon primljenog gola. Pokušavaju dugim loptama, ali bezuspješno.

33’ GOOOOOOL! Lyon vodi 1:0 nakon gola Lucasa Tousarta! Housem Aouar probio je desnu stranu Juventusove obrane i ubacio u sredinu, a Tousart je sjajno reagirao i pogodio za 1:0.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku možete pogledati OVDJE.

30’ De Ligt se ozlijedio u padu, dobio je udarac u glavu u gužvi i sada je izašao iz terena da primi pomoć liječnika.

28’ Žuti karton! Marcelo je dobio opomenu zbog prekršaja na Dybali.

24’ Pokušao je sada Juventus centaršutom Ronalda na Dybalu, ali stoperi Lyona bili su spremni i očistili to.

23’ Ponovno dobar ubačaj Duboisa s desne strane, ali ovoga puta je obrana Juventusa izbacila u korner. Lyon dominira posljednjih nekoliko minuta.

21’ Velika prilika Lyona! Ekambi je sjajno skočio nakon kornera i tukao po golu, ali pogodio je samo prečku!

15’ Ronaldo je iznudio slobodni udarac u zoni blizu Lyonova gola na udaljenosti od 30 metara. Pjanić je ubacio, ali obrana Lyona bila je spremna na ubačaj i lopta je odbijena u korner.

12’ Lyon se malo otvorio i pokušao nekoliko puta preko Ekambija, ali obje šanse završile su bez pravog zadnjeg pasa.

9’ Malo je pauzirana igra zbog pada Maxwella Corneta, ali nakon nekoliko minuta nastavljena je, a s mladim Francuzom je sve u redu.

5’ Početno ispitivanje snaga prolazi mirno bez veliki prilika na terenu. Lyon je zgusnuo sredinu i zasad dobro brani sve pokušaje Juventusa.

1’ Počela je utakmica na Groupama Areni.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO LYON – JUVENTUS 1:0 Drama zbog VAR-a u posljednjim minutama utakmice / (index.hr).