NAPOLI je ugostio milanski Inter u derbiju 18. kola talijanske Serie A. Marcelo Brozović u igri je od prve minute za Nerazzurre.

Cristiano Ronaldo hat-trickom vratio je Juventus na vrh i bacio lopticu Interu, pa je sada pritisak u utrci za naslov na strani ekipe koju vodi Antonio Conte.

Večerašnji domaćin još se izvlači iz krize, a proteklog vikenda Gennaro Gattuso stigao je i do prve pobjede. Interu će ovo biti vrlo neugodno gostovanje jer za prvenstvenu pobjedu na San Paolu podno Vezuva Nerazzurri ne znaju još od listopada 1997. godine, dok Antonio Conte kao trener nikad u karijeri nije slavio kod Napolija. Od tada su četiri puta Napulj napuštali s bodom, a devet puta poraženi.

Inter je ove sezone u prvenstvu samo jednom poražen u gostima i to baš od Napolija 4:1 u svibnju prošle godine.

Uživo utakmicu pratite na Index Sportu.

NAPOLI – INTER MILAN 0:0

Tijek utakmice:

3’ I odmah odgovor na drugoj strani! Romelu Lukaku pobjegao je domaćoj obrani, sjurio se sam prema vrataru, malo spetljao, ali ipak pucao. Dotad su već braniči Napolija stigli i izbili loptu s gol-linije. No i da je Belgijac postigao gol, isti bi bio poništen zbog zaleđa.

2’ Velika šansa za Napoli na samom početku! Izgubio je Inter loptu u opasnoj zoni, Lorenzo Insigne ubacio sjajno s lijeve strane na glavu Milika, a Poljak tukao malo iznad grede.

1’ Počeo je derbi u Napulju! Znak za početak dao je glavni sudac Daniele Doveri.

19.45 Objavljeni su početni sastavi.

Nema iznenađenja, Inter izgleda nikada jači. Nakon suspenzije vratio se Lautaro Martinez i upario u napadu s Romeluom Lukakuom. Famozni LuLu duo rastura u Italiji ove sezone. Skupa su postigli 20 prvenstvenih pogodaka i još sedam u Ligi prvaka.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović očekivano je na svojoj poziciji od prve minute. Na klupi je Alexis Sanchez koji se oporavio od teške ozljede gležnja.

Velikih problema, pak, s ozljedama ima Napoli. Gennaro Gattuso jedva je skrpao obranu pa mu tako nominalno desni bek Giovanni Di Lorenzo večeras igra na stoperskoj poziciji.

Bolestan će od prve minute igrati i Fabian Ruiz u srcu vezne linije, dok će napad predvoditi Arkadiusz Milik, Lorenzo Insigne i Jose Callejón. Sjajni Meksikanac Hirving Lozano čekat će na svoju šansu s klupe za pričuve.

Početni sastavi:

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO NAPOLI – INTER 0:0 Uzbudljiv početak derbija, dvije velike šanse / (index.hr).