DINAMO vodi 3:0 kod Opatije na Kantridi u osmini finala Hrvatskog kupa. Golove su zabili Damian Kadzior u osmoj i Mario Gavranović iz penala u 29. i 36. minuti.

Hrvatski prvak mora opravdati ulogu favorita protiv drugoplasirane momčadi 3. HNL Zapad uoči prvenstvenog susreta na Maksimiru protiv Intera, a potom i utakmice jeseni prativ Šahtara u Ligi prvaka, također u Zagrebu.

Ako nakon 90 minuta ne bude pobjednika na Kantridi, igrat će se produžeci, a na krajnja opcija su jedanaesterci.

OPATIJA – DINAMO 0:3

Tijek utakmice:

36. minuta – GOL ZA DINAMO! 0:2, strijelac je opet MARIO GAVRANOVIĆ! Ponovno je Marin sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio za Kadziora, koji je ostavio loptu za natrčalog Gavranovića, a on zabio drugi gol u sedam minuta za 3:0.

33. minuta – Dinamo nakon gola iz penala sada lakše diše jer je rastrčana i borbena Opatija prijetila prije pogotka Gavranovića.

29. minuta – GOL ZA DINAMO! 0:2, strijelac je MARIO GAVRANOVIĆ! Napadač Dinama je i pored zvižduka s tribina zabio za 2:0. Poslao je golmana u lijevu, a loptu u desnu stranu.

28. minuta – PENAL ZA DINAMO! Stojanović je prošao po desnoj strani i ubacio, a lopta pogodila Vlatkovića u ruku tijekom uklizavanja. Sudac Lovrić pokazao je na penal i dao žuti karton igraču Opatije.

25. minuta – Oko 20-30-ak navijača Dinama s južne tribine pjeva – “Dinamo Zagreb! Dinamo Zagreb!”.

21. minuta – Očekivano, Dinamo ima posjed lopte. Njegovi braniči igraju praktički na 35 metara od gola Opatije, koja se brani i čeka priliku za kontranapad uz veliku podršku s tribina Kantride.

17. minuta – Bogolin Baltazar i potom Pejanović ostali su ležati u šesnaestercu Dinama poslije kontakta s Perićem. Domaći igrači i gledatelji tražili su penal, ali sudac Lovrić ništa nije dosudio.

15. minuta – Sada je i branič Vlatković srušio Gavranovića za novi prekršaj. I opet novi pljesak s tribina, s kojih se čuje – “Bjelica, vadi ga van”.

14. minuta – Glavaš je oštro startao na Gavranoviću i srušio ga, a s tribina Kantride se čuje “Jel boli?”, upućeno Gavranoviću, kojem su gledatelji zviždali tijekom zagrijavanja kao bivšem igraču Rijeke.

8. minuta – GOL ZA DINAMO! 0:1, strijelac je DAMIAN KADZIOR! Antonio Marin prošao je po lijevoj strani i ubacio u srce šesnaesterca, gdje je Kadziro natrčao i zabio u donji desni kut za vodstvo Dinama.

5. minuta – Kadzior je pokušao iz slobodnog udarca s 20-ak metara, ali je pogodio u živi zid.

3. minuta – Na Kantridi je oko 2500 gledatelja.

1. minuta – Počela je utakmica na Kantridi između Opatije i Dinama. Sudac je Zdenko Lovrić. Utakmicu možete gledati OVDJE

OPATIJA: Iveša – Rudan, Vlatković, Jukičić, Bjelanović, Glavaš, Furijan, Bogolin, Bertoša, Pejanović, Malinić

DINAMO: Zagorac – Stojanović, Perić, Šutalo, Leovac – Moro, Kadzior – Hajrović, Inavušec, Marin – Gavranović

Tijekom zagrijavanja dvije momčadi Riječani su s tribina zvižducima ispratili Gavranovića, koji je od 2016. do 2018. igrao za njihov klub, a onda 5. siječnja 2018. otišao u Dinamo.

Trener Dinama Nenad Bjelica ostavio je na klupi najbolje igrače momačadi Brunu Petkovića, Danija Olma i Mislava Oršića. Priliku od prve minute dobili su Izet Hajrović, Mario Gavranović i Luka Ivanušec,

Utakmica Opatije i Dinama vraća nas na sporni dvoboj šesnaestine finala 28. listopada 2014. godine. Opatija je vodila 1:0 golom Antuna Dunkovića sve do sudačke nadoknade, kada je sudac Igor Križarić dosudio dvojbeni penal za tadašnju momčad Zorana Mamića, koji je realizirao Angelo Jose Henriquez i spasio Modre senzacionalnog poraza.

U produžecima je čileanski napadač zabio još tri gola za konačno pobjedu Dinama 4:2 i plasman u četvrtfinale. Potom su Zagrepčani do kraja prolazili Inter (4:0) i Rijeku u polufinalu (2:1, 0:0), a u finalu su bili bolji od Splita (0:0) s 4:2 poslije jedanaesteraca na Maksimiru.

Da se Dinamo, koji igra na Kantridi nakon četiri i pol godine, ne smije opustiti govori i nevjerojatni podatak da Opatija kao domaćin ne zna za poraz u 18 posljednjih utakmica, uz 13 pobjeda i pet remija. Posljednji put ekipa Zorana Bogolina izgubila je kao domaćin 27. listopada 2018. Dakle, prije više od godinu dana.

Dinamo je do sada 15 puta osvojio Kup, a slijede Hajduka (6), Rijeka (5) te Osijek i Inter s po jednim trofejom.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Izvor: / index.hr

PROMO PLUS: Možda vas zanima i ovo: