DERBI 22. kola Prve HNL od 15 sati u Gradskom vrtu igraju Osijek i Dinamo.

Dinamo je uvjerljivo prvi i pobjedom bi pobjegao drugom Hajduku na čak 15 bodova, dok Osijek želi iskoristiti poraz Splićana kod Slaven Belupa (2:1) i približiti im se na tri boda u borbi za odlazak u kvalifikacije za Ligu prvaka.

U prvom dijelu sezone u Gradskom vrtu su Osijek i Dinamo remizirali bez golova 9. kolovoza 2019., a Zagrepčani su slavili 1:0 golom Damiana Kadziora na Maksimiru 27. listopada.

OSIJEK – DINAMO 0:0

Tijek susreta:

46’ Počelo je drugo poluvrijeme, 6450 je danas gledatelja u Osijeku.

45+2’ ZLATNA ŠANSA ZA OSIJEK! Škorić je odnio u duelu Petkovića, gurnuo u prostor loptu za brzonogog Ndocykta koji je iz dobre pozicije, iz blizine, pucao pored gola. Najveća šansa utakmice.

45’ Dilaver je povlačio Grezdu u jednom duelu, zasluženo dobiva žuti karton.

43’ Morao je spašavati Ivušić nakon kornera Modrih, Perić je tukao glavom. Lijepa obrana Osijekovog golmana.

41’ Prijeti Theophile poslije prekida, odlazi to preko gola. Moglo je ovo biti jako opasno za domaće.

37’ Moro je dočekao loptu na šut, točno na 16 metara i nije mu dobro sjela. Odlazi to preko gola iz dobre situacije.

35’ Ivušić je bio brži od Ademija pri istrčavanju, na kraju je kapetan Dinama ostao ležati jer je nezgodno pao. Kohorta ga je, jasno, izviždala.

34’ Petković je pao u kaznenom prostoru Osijeka poslije jednog duela sa Škorićem, ostao je ležati cijeli napad Modrih. Zebec nije reagirao.

23’ Kontakt Žapera i Ademija u šesnaestercu Osijeka Zebec je prvo okarakterizirao kao penal, međutim, nakon što mu je VAR javio da se faul dogodio izvan šesnaesterca, promijenio je odluku. Petković se već bio namještao za izvesti penal, ovako su Modri dobili slobodnjak na vrhu kaznenog prostora kojeg je Kadzior poslao u živi zid.

Žaperu žuti karton zbog faula nad Ademijem.

17’ Prijeti Mirko Marić iz slobodnjaka iskosa s nekih 20-ak metara, Livaković je lijepom paradom skinuo udarac u dalji kut preko život zida.

12’ S vrha šesnaesterca prijeti Oršić, lak posao za Ivušića.

11’ Agilan je Ndockyt na lijevoj strani napada domaćih, ostavlja mu se dosta prostora i uspijeva pobjeći. Osijek se u međuvremenu spetljao u napadu, nema problema za Modre.

9’ Evo i napada Dinama po desnoj strani, Gojak je imao prilliku završiti šansu, završilo je sve u bloku domaćih.

4’ Mance je vrebao jednu loptu, opet po lijevoj strani. Istrčao je Livaković, bilo je to suviše iskosa da bi se moglo opasno zaprijetiti.

2’ Osijek je krenuo ofenzivno po lijevoj strani. U međuvremenu, traje nadmetanje Kohorte i Bad Blue Boysa, posjećenost je danas uistinu na nivou.

1’ Na znak suca Marija Zebeca započela je utakmica u Osijeku. Kohorta je uoči izlaska igrača na teren “nagradila” Dinamovog trenera i svog bivšeg igrača skandiranjem: “Bjelica, cigane”.

OSIJEK: Ivušić – Talys, Majstorović, Škorić, Silva – Žaper, Kleinheisler, Ndockyt – Mance, Marić, Grezda

DINAMO: Livaković – Dilaver, Perić, Theophile-Catherine – Stojanović, Moro, Ademi, Gojak, Kadzior – Oršić – Petković

Kulešević: Igrat ćemo napadački i staviti Dinamo na iskušenje

Osijek, koji u Mirku Mariću s 15 golova ima trenutačno najboljeg strijelca HNL-a, lovi prvu pobjedu u ovoj godini. Momčad Ivice Kuleševića u prethodna dva proljetna kola remizirala je kao gost bez golova s Goricom, a potom i kod kuće s Interom iz Zaprešića (1:1).

“O Dinamu nema potrebe previše govoriti. Rezultati najviše govore o toj momčadi koja je godinama nedodirljiva u hrvatskim okvirima. Pogotovo je impresivno koliko malo pogodaka prima. No mi ćemo svakako pokušati promijeniti takvo što, pokušat ćemo staviti našeg suparnika na iskušenje”, najavljuje Kulešević.

Međutim, Osijek nije izgubio šest posljednjih utakmica u prvenstvu (četiri remija i dvije pobjede) te na tome gradi optimizam uoči važnog dvoboja protiv Dinama. Posebno je zanimljivo da Osijek u Gradskom vrtu nije izgubio više od godinu dana te posljednjih 19 prvenstvenih utakmica (13 pobjeda i šest remija), a posljednji je na tom stadionu 3. veljače 2019. slavio Hajduk (0:1) golom Mije Caktaša.

“Bez obzira na suparnika, Osijek neće mijenjati svoj stil igre, pogotovo kada igra pred svojim navijačima. Igrat ćemo napadački i mislim da imamo razloga biti pozitivni prije utakmice protiv Dinama. Možemo se nadati pobjedi ako na terenu obavimo sve ono što ćemo zacrtati”, jasan je trener Osijeka uoči današnje utakmice.

Bjelica: Pokušat ćemo srušiti Osijekovu tradiciju

Dinamo je u jako dobroj formi. Momčad Nenada Bjelice je u posljednjih 13 utakmica HNL-a ostvarila 12 pobjeda, uz jedan remi. Također, Modri su u seriji od šest uzastopnih pobjeda, uz gol-razliku 11:1.

Hrvatski prvak je proljetni dio sezone započeo pobjedama u Koprivnici nad Slavenom (2:0) i Goricom (2:0) na Maksimiru i na najboljem je putu prema rekordnom 21. naslovu prvaka, 14. u posljednjih 15 godina.

U Dinamu su svjesni Osijekove nepobjedivosti u Gradskom vrtu.

“Pokušat ćemo srušiti tu tradiciju. Lijep je to doseg, nije to baš svatko ostvario, što govori o njihovoj kvaliteti. Mi ćemo pokušati biti bolji od njih i pobijediti”, poručio je Bjelica, pa dodao.

“Leovac nam je bolestan, ima temperaturu zadnja tri-četiri dana i danas, ali nije ništa ozbiljno. Vjerujemo da će od utorka biti u treningu. Ivanušec, Marin i Gavranović nisu na raspolaganju, a Ademi se vraća u kadar. Idemo u Osijek s 20 igrača, ali to ne mijenja naš cilj, a to je pobijediti”, jasan je trener Dinama.

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO OSIJEK – DINAMO 0:0 Osijek imao zicer za vodstvo, Modre spasila sreća / (index.hr).