OSIJEK i Varaždin igraju od 17:30 utakmicu 26. kola 1. HNL.

Trenutačno je 2:0.

Domaćin je veliki favorit unatoč lošoj formi ovog proljeća i činjenici da trenutačno posljednjeplasiranog gosta ove sezone još nije pobijedio (2:2, 1:1).

Momčadi Ivice Kuleševića nameće se imperativ pobjede nakon kiksa u Puli kod Istre 1961 uz brojne sudačke kontroverze koje su potresle slavonskog prvoligaša.

OSIJEK – VARAŽDIN 2:0

TIJEK UTAKMICE

77’ Prijeti Marić, Nevistić to skida nogom u opasnoj situaciji.

75’ Kontra domaćina, Marić je htio ispasti nesebičan pa nije šutirao, akcija propala.

72’ Ndockyt ulazi kod Osijeka, Bočkaj ide van.

68’ Škorić kapetanski dvaput blokira udarce Varaždina izvana.

64’ Nezgodan udarac za Žapera, sudario se u skoku s Kleinheislerom nakon jednog duela s gostima. Ukazuje mu se pomoć.

62’ Teklić izlazi, Glavina ulazi kod Varaždina.

61’ Žuti za Igora Silvu, povlačio je Drođžeka u prodoru.

60’ Ivan Posavec pada u kaznenom prostoru Osijeka i dobiva žuti karton za simuliranje.

56’ Otvorena je utakmica, Varaždin se pokušava vratiti u utakmicu, zasad bezuspješno.

48’ Nova velika obrana Nevistića, Grezda je šutirao iz neposredne blizine, golman mu sjajno brani.

47’ Drožđek prijeti, blokira to Osijekova obrana.

46’ Kreće drugo poluvrijeme! Bajandouh je izašao kod gostiju, ušao je Guera.

45+1’ KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

44’ MARIĆ POGAĐA STATIVU IZ PENALA! Potom utrčava Eros Grezda i zabija iz odbijanca, međutim, gol je novom intervencijom VAR-a poništen je Grezda bio u zaleđu. Ranije je utrčao i gol je opravdano poništen.

43’ Marić je pao u kaznenom prostoru Nevistića nakon jednog starta, to se dogodilo u 41. minuti pa se nastavila igra. Međutim, u 43. minuti sudac Ante Čuljak provjerava taj faul VAR-om. Provjera je trajala gotovo minutu i penal je potom dosuđen!

37’ GREZDA PROMAŠUJE S METAR UDALJENOSTI! Ostao je sam, mogao je ugurati loptu u mrežu i pogodio je golmana Varaždina u nogu. Strašan promašaj…

36’ Kleinheisler tuče sa 16 metara, obrana Nevistića. U sljedećem napadu ponovno prijeti Kleinheisler, Nevistić čudesno brani i spavaša siguran gol za 3:0.

35’ Sjajno dodavanje Teklića u prostor, Ivušić stiže ispred ofenzivaca gostiju i izvan svojih 16 metara uklizavanjem čisti opasnu situaciju.

30’ Opasan pokušaj Teklića iz slobodnog udarca, gotovo iz mrtvog kuta je zabio. Koncentriran je ostao Ivušić na golu i obranio to.

27’ GOOOOOOOL! Osijek ima 2:0! Talys je proigrao Mirka Marića, a najbolji strijelac HNL-a rutinski je lijevom nogom pogodio za 2:0. Razigrani Osijek nakon pola sata, čini se, ima puni plijen.

25’ GOOOOOOL! Osijek vodi golom Danijela Lončara. Bio je to kiks Varaždinovog golmana Ivana Nevistića koji je loše procijenio jedan ubačaj sa strane, stoper Osijeka bio je brži i spretniji te glavom pogodio za vodstvo.

23’ Bočkaj tuče s 20 metara ovaj put, Nevistić lijepo brani i potom lopta udara u stativu i odlazi u korner.

22’ Udarac Bočkaja s 18 metara, brani Nevistić.

19’ Pilj u solo prodoru, namjestio se na udarac lijevom nogom i tukao pored desne stative Nevistića. Umalo je domaćin poveo. Inače, 1715 je gledatelja na Gradskom vrtu.

13’ Toplak se ljuti na mladog Posavca koji u jednoj akciji nije šutirao, išao je dodavati: Kad ćeš pucati ako nećeš sada, viknuo mu je trener s klupe.

12’ Pokušaj Kleinheislera, pored gola s nekih 20-ak metara.

11’ Osijek je napadački počeo, očekivano. Aktivan je Bočkaj po lijevoj strani, moglo je biti opasno za goste. Sve je završilo u korneru.

6’ Pilj je pronašao Grezdu, ovaj se oslobodio čuvara i šutirao iskosa pored gola. Dobra šansa domaćina.

1’ Na znak suca Čuljka započela je utakmica. Kohorta je odmah započela skandiranjem HNS-u: HNS pe*eri, nogomet ste sje*bali kao posvetu onom što se dogodilo u Puli u srijedu u porazu 1:0 kod Istre 1961 kada im je VAR poništio dva gola.

SASTAVI

TABLICA

Osijek je ove polusezone pobijedio jednu utakmicu (Dinamo 1:0), pritom ima tri remija i dva poraza uz samo dva zabijena gola.

Varaždin pod vodstvom Samira Toplaka stiže nakon dramatičnih 2:2 protiv Gorice na svom terenu gdje su primili gol u zadnjim sekundama iz penala.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO OSIJEK – VARAŽDIN 2:0 Osijek proigrao, promašili su penal za treći gol / (index.hr).