REAL i Atletico igraju finale španjolskog Superkupa koji se prvi put u povijesti igra u Saudijskoj Arabiji.

>>>Tijek utakmice pratite na Indexu

Real – Atletico: 0:0

51’ Najbolja prilika Reala! Jović se u gužvi Atleticovih braniča sjajno okrenuo na ljevu nogu, dobro pucao, ali lopta je otišla malo pored lijeve stative Oblaka!

46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

45’ Kraj prvog poluvremena, Real bolji, no Atletico je imao najbolju priliku na utakmici zahvaljujući pogrešci Ramosa. Luka Modrić puno se mijenja na poziciji s Federicom Valverdeom koji je danas puno opasniji prema naprijed od Hrvata. Ipak, Modrić obavlja svoj posao, zatvara sredinu i kvalitetno širi loptu suparnicima.

43’ Opet prijeti Real iz prekida. Sada je nakon kornera najviši bio Casemiro, no poslao je loptu malo iznad prečke. Da je išla u okvir gola, Slovenac je svejedno bio na lopti.

39’ Odličan prodor Mendyja po lijevoj strani! Francuz ima odličnu igru s obje noge i to je sada pokazao, na kraju pucao u bliži kut s onom slabijom, desnicom, ali Oblak je ponovno spreman.

32’ Real bolji, ali i dalje bez prave prilike. Isco je sada pucao glavom nakon ubačaja iz kornera, no nije dobro zahvatio loptu i Oblak nije imao posla.

20’ Prva dobra kombinatorika Atletica na utakmici, Morata je došao do prostora na 18 metara, snažno potegnuo, no njegov pokušaj odlazi malo pored gola.

15’ Nova pogreška Reala u obrani, Morata je pokušao doći prije lopte od Courtoisa, no očajnim pokušajem simuliranja je pokušao iznuditi penal jer nikako nije mogao doći do lopte. Glavni sudac utakmice nije nasjeo dok su realovci tražili penal zbog simuliranja.

14’ Real je puno bolji u početku, a sada je skoro poklonio gol Atleticu! Ramos je dodao očajnu loptu u zadnjoj liniji, presjekao ju je Joao Felix koji se našao u dobroj poziciji no onda loše pucao, pored desne stative.

9’ Strijelac fantastičnog pogotka protiv Valencije Luka Modrić okušao je sada udarac iz daljine s 20 metara. Dobro je pucao malo s desne strane, ali Oblak je ponovno dobro postavljen.

5’ Prvi pokušaj na utakmici imao je Real. Casemiro je došao do prostora na 18 metara, opalio ljevicom, ali lagana je to lopta za Oblaka.

1’ Utakmica je počela.

Sastavi

Prije utakmice

Također, prvi put se za ovaj trofej bori usred sezone i nikada do sada četiri najbolje španjolske ekipe iz prošle sezone nisu odlučivale o njemu.

U polufinalu je Atletico porazio Barcelonu 3:2, a Real je bio bolji od Valencije 3:1. U finalu će i Atletico i Real ići s istim momčadima, a jedina je promjena u ekipi Diega Simeonea koji je odlučio ići s novim stoperom, Joseom Gimenezom.

Zidane nikoga nije mijenjao što znači da će se Luka Modrić ponovno naći na poziciji iza isturenog napadača Luke Jovića. U polufinalu je odigrao odličnu utakmicu koju je okrunio prekrasnim pogotkom.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO REAL – ATLETICO 0:0 Jović promašio najbolju priliku / (index.hr).