RIJEKA dočekuje Goricu u zadnjoj utakmici subotnjeg programa 13. kola HNL-a. Trenutni rezultat je 0:0.

>>>Tijek utakmice pratite na Indexu

Rijeka – Gorica: 0:1

61’ Stativa! Nastavila je Gorica s napadima, Muhammed je ubacio s desne strane, Prskalo nije dobro komunicirao s obranom i lopta je pogodila stativu. Puno sreće za domaćine u ovoj situaciji.

58’ Nakon dugo vremena, odgovor Rijeke. Escoval je dobro ubacio nakon prodora po desnoj strani, ubacio, netko od domaćih u obrani je skrenuo loptu pa je golman Kahlina morao obraniti kako ne bi došlo do autogola.

55’ Gorica sve bliže pogotku! Lovrić je sjajno prošao po lijevoj strani još jednom, pucao, no lopta je otišla malo pokraj lijeve stative. Domaća publika je nezadovoljna, zvižde svojim igračima.

50’ Prvu opasniju situaciju u drugom dijelu stvara Gorica. Lovrić je u solo prodoru s lijeve strane dobro prošao, pucao ljevicom, ali lopta je išla točno u Prskala.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

45’ Kraj prvog poluvremena. Gorica opasnija, iako je i Rijeka imala svojih prilika. Gledali smo dobar nogomet i jedino nedostaje pogodak kako bi se utakmica još više otvorila.

42’ Igra se ponovno seli na polovicu Rijeke, sjajna prilika Gorice! Musa Muhammed je oštro ubacio s desne strane, ali Ndiaye za sekundu ostaje kratak, inače bi gosti poveli. Akcija se nastavila, pucao je Čabraja, a Prskalo još jednom dobro brani.

36’ Dobro razdoblje Rijeke, pritišću Goricu, Kvržić i Tomečak su dobro kombinirali, ali Tomečakov udarac u kaznenom prostoru završava u bloku gostiju.

28’ Velika gužva u prostoru domaćina nakon kornera. Netko od gostiju je pucao, no nije uspio probiti blok Rijekinih igrača pa je Gorica došla samo do novog kornera.

24’ Još jednom prijeti Rijeka. Halilović je dobio prostor s 20-ak metara iskosa s lijeve strane, pucao je, ali lopta je išla po sredini gola.

20’ Solidan pokušaj Rijeke. Tomečak je visokim ubačajem s desne strane dobro pronašao usamljenog Gorgona koji puca volejem iz prve s pet metara. Udarac mu je u posljednji trenutak završio u bloku Gorice.

12’ Sjajna utakmica na Rujevici. Obje ekipe traže pogodak, a Gorica je sada imala najbolju priliku na susretu. Joey Suk je savršeno ubacio na desnoj strani, obrana Rijeke opet spava, Cherif Ndiaye u padu puca glavom, no Prskalo sjajno brani.

3’ Dvije prilike vidjeli smo na početku utakmice, jednu na svakoj strani. Prvo je Kvržić dobro ubacio na desnoj strani, Gorgon je pokušao atraktivno petom, ali pucao je točno u golmana Kahlinu. Odmah u sljedećoj minuti Gorica uzvraća preko Čanađije, no njegov pokušaj glavom nakon ubačaja s desne strane ide točno u Prskala.

1’ Počela je utakmica

Prije utakmice:

Gosti nisu u dobroj formi na ulasku u ovaj susret, imaju samo jednu pobjedu u zadnjih pet utakmica, a u istom razdoblju su upisali i tri poraza. Ipak, Rijeku su pobijedili u zadnja četiri međusobna susreta zaredom.