RIJEKA i Istru 1961 igraju na Rujevici regionalni derbi u sklopu 18. kola HT Prve lige.

Momčad Simona Rožmana prodisala je čistkom svlačionice, odnosno tjeranjem Mamića, Punčeca i Šimića pa u derbi protiv Istre ulazi nakon velikog slavlja protiv Hajduka na Poljudu (4:0). Prije toga razbili su Inter u Zaprešiću, pa u protekla dva kola imaju osam zabijenih i jedan primljen gol na kontu.

S druge strane, Istra 1961 za slavlje u prvenstvu ne zna već 14 utakmica. Na Rujevicu ekipa Ivana Preleca dolazi nakon minimalnih poraza od Osijeka (1:0) i Dinama (1:2).

Uživo dvoboj Rijeke i Istre 1961 pratite na Index Sportu.

RIJEKA – ISTRA 1961 2:0 (Gorgon 14’, Murić 27’)

Tijek utakmice:

55’ Vrlo uzbudljivo na otvaranju drugog dijela, Istra daleko bolje stoji na terenu i Ivan Prelec može biti zadovoljan igrom svoje ekipe, dok Rijeka pokušava uhvatiti goste u kontri i završiti ovu utakmicu trećim golom.

52’ Puljani traže penal, Pajač odmahuje rukom! Franić je snažno pucao iz daljine, a Domagoj Pavičić rukom blokirao njegov udarac. No veznjaku Rijeke ruka je bila uz tijelo i dojam je da nema govora o kaznenom udarcu. Glavni sudac Pajač se nije ni sekunde premišljao, odmah je odmahnuo rukom označivši da nema govora o najstrožoj kazni.

51’ Velika šansa Rijeke! Čolak je pobjegao gostujućoj obrani nakon proigravanja Acostyja, napadač Rijeke izbio je sam pred Čondrića i pucao, ali mu je Istrin vratar odbio šut u korner. Rijeka iz njega nije napravila ništa što bi ugrozilo gostujuću mrežu.

49’ Odgovor Rijeke stigao je preko Acostyja koji je slabo tukao iz daljine. Lopta je otišla daleko preko gola, Čondrić nije morao intervenirati. U istoj minuti Gorgon je napustio igru zbog ozljede, a u igri je Domagoj Pavićić.

47’ Furiozan početak Istre 1961 u nastavku! Šime Gržan tukao je silovito s desne strane iskosa, točno na vrhu šesnaesterca. Lopta je prohujala iznad Prskalove grede i nije ga natjerala na reakciju.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici! Puljani s jednom izmjenom u sastavu, Markus Pavić je u igri, a u svlačionici je ostao Sergio Rodriguez. Riječani su krenuli s centra u nepromijenjenom sastavu.

45+1’ Kraj prvog poluvremena! Rijeka zasluženo vodi 2:0 na odmoru zahvaljujući golovima Gorgona i Murića. Puljani su se probudili u zadnjoj minuti prvog dijela, imali dvije kolosalne šanse, ali ih je Prskalo sjajno obranio.

45’ Dvije fantastične obrane Prskala u manje od minute! Probudila se Istra i zaprijetila preko Franića i Ćužea koji su u manje od minute dvaput zaprijetili glavama, ali je Rijekin vratar sjajno reagirao u oba navrata i sačuvao mrežu u ključnom trenutku, tik pred odlazak na odmor.

39’ Velika prilika za Istru 1961! Ćuže je proigrao Gržana koji je ostao sam, ali je Župarić blokirao loptu koja se potom odbila preko grede u korner. Najbolja šansa gostiju dosad na utakmici.

33’ Novi pokušaj Rijeke! Potegnuo je silovito s preko trideset metara Tibor Halilović, ali ukrotio je njegov udarac Josip Čondrić.

27’ GOOOL! Rijeka povećala vodstvo na 2:0, strijelac je Robert Murić! Novi gol, nova majstorija. Murić je izveo slobodan udarac s desne strane i to iz iznimno teške pozicije, ali majstorskim udarcem zatresao je mrežu Čondrića. Muriću je ovo četvrti gol sezone.

24’ Prva konkretna šansa Istre! Tukao je Mario Ćuže s ruba kaznenog prostora i njegov pokušaj prohujao je pokraj desne stative Rijekina gola. Bio je to obećavajuć pokušaj, ali Prskalo nije morao intervenirati.

22’ Evo i odgovora Puljana! Lijepu akciju složili su po desnoj strani, ali Župarić je bio na mjestu i odbio ubačaj u korner iz kojeg gosti nisu ozbiljnije zaprijetili Rijeci.

14’ GOOOL! Rijeka je povela 1:0 u ranoj fazi utakmice! Strijelac je Alexander Gorgon i to kakvim golom! Kapetan Rijeke je potegnuo s dvadesetak metara nakon što mu je dodao Čolak, lopta se odbila Galilele, te od vratnice skliznula u mrežu za opće oduševljenje na tribinama Rujevice. Malo sreće pomazilo je Gorgona i Rijeku ovdje, ali svejedno fantastičan gol austrijskog napadača.

Bio je to peti prvenstveni pogodak Gorgona ove sezone, uz jednu asistenciju.

11’ Odmah nakon toga nova akcije Rijeke završila je udarcem Acostyja s ruba kaznenog prostora. Tukao je Ganac, tražio drugi, daljnji Čondrićev kut, ali je lopta zamalo prohujala pokraj vratnice.

11’ Riječani promašili zicer! Nakon prizemnog ubačaja iz kornera tukao je Gorgon čiji je udarac odlično obranio Josip Čondrić, a onda je Escoval iz neposredne blizine propustio zakucati loptu u mrežu. Nevjerojatan promašaj mladog Portugalca, koji je loptu poslao daleko iznad gola. Rijeka je trebala voditi.

Kakva prilika za Rijeku. Prizeman ubačaj iz kornera, uslijedio je udarac Gorgona kojega je odlično obranio Čondrić, a Escoval je iz neposredne blizine propustio zabiti

9’ Prvi udarac na susretu uputili su gosti. Obeng Regan nekako je u padu uputio udarac glavom nakon ubačaja, no Prskalo je bio na mjestu.

8’ Slab početak utakmice s obje strane, ali nešto konkretniji bili su Riječani. Opasan ubačaj u peterac Tomečaka ipak je dobro uhvatio vratar Istre Čondrić.

1’ Počeo je susret na Rujevici! Glavni sudac je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline.

16.30 Stigli su sastavi! Rijeka je oslabljena za kartoniranog Franka Andrijaševića, njihovog najboljeg igrača u posljednje vrijeme koji od povratka u HNL broji četiri gola i četiri asistencije. Rožman neće računati niti na ozlijeđenog Zorana Kvržića.

Situacija s izostancima nije idealna niti za Puljane. Nekadašnji kapetan Rijeke Ivan Močinić zbog ozljede neće nastupiti na Rujevici, a probleme s ozljedama imaju i Bušnja, Maganjić i Majkić. Virozan je uoči dvoboja bio prvotimac Antonio Ivančić koji će priliku sačekati s klupe za pričuve.

Početni sastavi:

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO RIJEKA – ISTRA 2:0 Gorgon i Murić zabili golčine, Prskalo brani čuda / (index.hr).