DVJEMA utakmicama u 18:55 počinje nova sezona Lige prvaka. Milanski Inter kod kuće dočekuje prašku Slaviju, dok francuski Lyon ugošćuje ruski Zenit.

Tijek obje utakmice pratite na Indexu…

Inter je izraziti favorit. Predvodi ih novi trener Antonio Conte, u talijanskom prvenstvu su vodeći nakon 3. kola uz tri sigurne pobjede i Slavia bi bila presretna kada bi izvukli bod na ovakvom gostovanju.

Za Conteovu ekipu od prve minute će danas startati hrvatski veznjak Marcelo Brozović.

Inter – Slavia : 0:1

64’ GOOOOL! Slavia vodi! Trpisovsky je dobro pucao nakon dodavanja Olayinke, Handanović je dobro obranio, ali Olayinka je sjajno pratio akciju i pospremio za senzacionalno vodstvo češke momčadi!

56’ Dugo je glavni sudac utakmice u suradnji s VAR-om odlučivao hoće li dati izravni crveni karton Asamoahu za prekršaj na Traoreu. Asamoah je u potpunosti promašio loptu, sletio na nogu Traoreu i prekršaj nije izgledao nimalo lijepo. Na kraju je ipak dobio samo žuti karton dok je Traore nekoliko minuta nakon starta morao napustiti igru zbog ozljede.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme. Čini se da su Talijani odmah krenuli agresivnije u drugo poluvrijeme, Martinez je nakon odbijanca bio u zicer poziciji, no pucao je točno u Kolara.

45+1’ Kraj prvog poluvremena. Inter bolji, ali i Slavia igra dobro, pokušavaju zaprijetiti iz kontre. Antonio Conte može biti razočaran jer njegova ekipa nije stvorila nijednu stopostotnu priliku iz igre.

34’ Sjajna kontra Slavije, Masopust je došao do dobre pozicije u kaznenom prostoru nakon duplog pasa i trebao je pucati no umjesto toga je tražio suigrača na drugoj strani.

31’ Olayinka je skoro ukrao loptu Handanoviću koji se poigravao. Ipak, sudac Buquet je dosudio prekršaj na Slovencu iako se činilo da je napadač Slavije kontakt napravio jedino s loptom.

23’ Nastavlja Inter s pritiskom! D'Ambrosio je trebao pospremiti loptu glavom u mrežu nakon ubačaja iz slobodnog udarca, ali je iz velike blizine pogodio točno u Kolara.

16’ Najveća prilika na utakmici, Lautaro Martinez našao se u sjajnoj poziciji s lijeve strane kaznenog prostora, gađao daljnji kut, ali njegov pokušaj otišao je malo pored lijeve stative gostujućeg vratara.

12’ Prva prijetnja Intera na susretu. De Vrij je ostao sam u kaznenom prostoru nakon ubačaja iz slobodnjaka s lijeve strane, ali je jako loše pucao i lopta nije pogodila okvir gola.

10’ Česi su hrabro ušli u utakmicu, nisu se povukli i za sada su ravnopravna ekipa na terenu.

1’ Počela je utakmica!

Puno zanimljiviji susret očekuje se u Lyonu. Domaćini nisu najbolje krenuli u novu sezonu, u prvih pet utakmica upisali su samo dvije pobjede uz isto toliko remija te jedan poraz. Nalaze se tek na osmom mjestu francuske lige.

Zenit iz St. Petersburga puno bolje stoji u domaćem prvenstvu. Tamo je odigrano već devet kola, a Zenit je drugi sa šest pobjeda, remijem i dva poraza. Lyon je blagi favorit na domaćem terenu, ali ne bi bilo veliko iznenađenje kad bi Rusi uzeli bodove u Francuskoj.

Lyon – Zenit : 1:1

60’  Reine-Adelaide promašuje zicer za Lyon! Francuzi su trebali voditi, ostao je sam na sredini kaznenog prostora, pucao vanjskom i na kraju promašio.

51’ GOOOOOL! Lyon je ušao agresivno tražeći izjednačenje i uspio je! Depay pogađa iz penala nakon što ga je lukavo samostalno izborio. 1:1!

46’ Počelo je drugo poluvrijeme

45+2’ Kraj prvog dijela. Lyon je bio bolja ekipa, nekoliko puta su bili jako blizu pogotku, ali Zenit je iskoristio jedan trenutak nepažnje i tako stigao do vodstva preko Azmouna.

41’ GOOOOL! Fantastična akcija Zenita, Azmoun je izbio sam pred Lopesa i krasno poentirao za 1:0 Zenita i prvi gol ovosezonske Lige prvaka.

36’ Marcelo je ovdje trebao dovesti Francuze u vodstvo. Najviše je skočio nakon ubačaja Depaya iz kornera, dobro pucao glavom, no njegov pokušaj otišao je malo pored lijeve stative.

23’ Čini se da je Branislav Ivanović igrao rukom u kaznenom prostoru Zenita, ali sudac Oliver nije pokazao na bijelu točku.

8’ Stisnuo je Lyon odmah na početku. Kone je dobro sada gađao donji desni kut, no Lunec još jednom izvrsno brani.

6’ Lyon prvi ima veliku priliku na utakmici. Mendes je sjajno opalio iz daljine, ali Lunev fantastično brani.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Izvor: / index.hr