DINAMO vodi 1:0 protiv Slaven Belupa u Koprivnici, u 20. kolu HNL-a. Strijelci su Luka Ivanušec u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena te Bruno Petković u 53. minuti.

Hrvatski prvak lider je prvenstva s 12 bodova više od Hajduka, dok je Slaven sedmi sa šest bodova od opasne zone.

Dinamo je 27. srpnja na istom stadionu slavio 3:0 golovima Brune Petkovića, Iyayija Believea Atiemwena i Nikole More, dok je 5. listopada na Maksimiru istog protivnika pobijedio 1:0 pogotkom Petkovića iz penala.

SLAVEN BELUPO – DINAMO 0:2

Tijek utakmice:

57. minuta – Prva izmjena u Slavenu. Kamber izlazi, a mijenja ga Davor Lovren. Brat Dejana Lovrena debitira za Slaven.

53. minuta – GOL ZA DINAMO! 0:2, strijelac je BRUNO PETKOVIĆ! Dilaver je dugom loptom pronašao Oršića, koji je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio pred gol Slavena, gdje je lopta stigla do Petkovića, a napadač Dinama iz prve zabio za 2:0 i najavu pobjede u Koprivnici.

50. minuta – Gojak je plasiranim udarcem pokušao s 20-ak metara, a lopta otišla pored desne vratnice.

48. minuta – Prva izmjena u Dinamu. Strijelac Ivanušec se požalio na ozljedu zadnje lože, a Bjelica ga je zamijenio Majerom.

46. minuta – Krenulo je drugo poluvrijeme. Bez izmjena u sastavima.

45+4. minuta – Kraj prvog poluvremena. Dinamo golom Ivanušeca vodi u Koprivnici 1:0 protiv Slaven Belupa u 20. kolu HNL-a.

45+3. minuta – GOL ZA DINAMO! 0:1, strijelac je LUKA IVANUŠEC! Petković je povukao polukontru i dodao na lijevoj strani šesnaesterca za Ivanušeca, koji se sjajno oslobodio Međimoreca i prekrasno zakucao loptu pod gredu za vodstvo Dinama!

45. minuta – Sudac Zebec produžio je prvo poluvrijeme dvije minute.

45. minuta – I Stojanović je dobio žuti karton jer je laktom pogodio u glavu Godu u jednom duelu blizu desne aut-linije.

41. minuta – Krstanović je zatražio penal nakon što je lopta pogodila Dilavera u šesnaestercu. Sudac Zebec provjerio je situaciju, ali ništa od penala jer je Dilavera pogodila lopta u ruku koja je bila pri tijelu.

40. minuta – Ivanušec je dobio žuti karton nakon rušenja Lime u kontranapadu Slavena.

38. minuta – Oršić je opet opalio s 20-ak metara, a lopta prošla malo pored lijeve vratnice.

36. minuta – Nisu ovo pozitivni trenuci za Gojaka. Nakon promašene prilike pao je preko lopte, a potom i srušio Godu te dobio žuti karton.

35. minuta – PRILIKA ZA DINAMO! Leovac je odlično s lijeve strane u srcu kaznenog prostora pronašao usamljenog Gojaka, a on loše šutirao i poslao loptu pravo u Filipovića. Bila je ovo jako dobra prilika za Modre.

31. minuta – Slaven čeka svoju priliku iz kontranapada. Sada je Krstanović dugom loptom pokušao lansirati Limu u zicer, ali je ispred njega intervenirao Dilaver.

27. minuta – Dinamo vrši pritisak i pokušava pronaći put do gola, ali se za sada Slaven dobro brani, a njegov najbolji igrač je golman Filipović.

21. minuta – Projektil Oršića s 20-ak metara s lijeve strane pod gredu je skinuo sjajni golman Filipović.

20. minuta – Oršić je zabio nakon ubačaja Kadziora, ali je njegov gol poništen zbog očiglednog zaleđa.

17. minuta – Zirdum je dobio prvi žuti karton na utakmici nakon prekršaja nad Kadziorom.

14. minuta – Sada je Ivanušec šutirao s 20-ak metara, ali je Filipović i to odlično obranio uz lijevu vratnicu.

11. minuta – PRILIKA ZA DINAMO! Kadzior je opalio iz slobodnog udarca, a golman Filipović nakratko odbio loptu. Međutim, naletio je na nju Stojanović i iz “mrtvog kuta” pogodio vanjski dio desne vratnice.

8. minuta – Nakon sjajne akcije Bogojević je s desne strane odlično ušao u šesnaesterac Dinama, a onda poslao loptu pored gola. Nije to bio ni udarac, a ni ubačaj za utrčalog Krstanovića.

3. minuta – Odgovara Dinamo. Gojak je opalio s 20-ak metara, ali pravo u dobro postavljenog golmana Filipovića.

1. minuta – Odmah opasnost pred golom Dinama. Lima je ubacio s lijeve strane, a Krstanović zakasnio na loptu pred golom. Da je uspio stići do nje Livaković bi bio u velikim problemima.

1. minuta – Počela je utakmica u Koprivnici. Sudac je Mario Zebec iz Varaždina.

SASTAVI:

SLAVEN BELUPO (3-4-1-2): Filipović – Paracki, Međimorec, Zirdum – Bogojević, Kamber, Glavčić, Goda – Bačelić-Grgić – Lima Cruz, Krstanović

DINAMO (4-1-4-1): Livaković – Stojanović, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Moro – Kadzior, Ivanušec, Gojak, Oršić – Petković

Samo nekim čudom Modri neće osvojiti rekordni 21. naslov hrvatskog prvaka, 14. u posljednjih 15 sezona, i opet na ljeto loviti plasman u Ligu prvaka. Bit će ovo i prva službena utakmica Dinama u prvenstvu bez Danija Olma, koji je otišao u Leipzig, dok je na klupi Slavena njegovo najveće pojačanje u prijelaznom roku Davor Lovren.

Slaven posljednji put pobijedio na Maksimiru prije 16 godina

Dinamo je u seriji od 11 utakmica bez poraza u HNL-u, uz 10 pobjeda i jedan remi. S druge strane, Slaven Belupo je izgubio posljednje dvije utakmice u prvenstvu, a u posljednjih 11 susreta protiv Zagrepčana doživio je 10 poraza, uz samo jedan remi.

Posljednji put su Koprivničani svladali Dinamo 25. travnja 2017. kod kuće s 2:1, a gol za pobjedu je u 92. minuti zabio Bruno Bogojević.

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO SLAVEN – DINAMO 0:2 Ivanušec izašao zbog ozljede, Petković povisio vodstvo / (index.hr).