HAJDUK od 13. minute vodi 1:0 kod Slaven Belupa u 22. kolu Prve HNL. Jedini gol zabio je Emem Eduok s bijele točke, nakon što je sudac Igor Pajač uz pomoć VAR-a vidio prekršaj Tomislava Božića nad Jairom.

Igor Tudor u svom drugom mandatu na klupi Hajduka lovi treću vezanu pobjedu, a domaći žele prekinuti niz od četiri uzastopna poraza u hrvatskom prvenstvu.

Hajduk drži drugo mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, s četiri boda više od treće Rijeke i šest od četvrtog Osijeka. S druge strane, Slaven je sedmi s bodom više od osmog Intera, tri do pretposljednje Istre (ima utakmicu više) te šest od posljednjeg Varaždina.

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 0:1

Tijek susreta:

23. minuta – Jurić je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Limom.

20. minuta – Prvi pokušaj Slavena. Bačelić-Grgić je opalio s 20-ak metara, a Posavec uspio obraniti njegov udarac.

13. minuta – GOL ZA HAJDUK! 0:1, strijelac je EMEM EDUOK! Napadač Hajduka poslao je golmana u lijevu, a loptu u desni kut za vodstvo Splićana u Koprivnici.

12. minuta – PENAL ZA HAJDUK! Pajač je uz pomoć VAR-a dosudio penal za Hajduk.

9. minuta – Ipak, Pajač ide provjeriti cijelu situaciju putem VAR-a. Hajduk bi mogao dobiti penal.

7. minuta – Jairo je pao na lijevoj strani kaznenog prostora nakon kontakta s Božićem. Sudac Pajač kaže da se utakmica nastavlja…

5. minuta – Prva izmjena kod Slavena, umjesto ozlijeđenog Etoundija u igri je Lima. Na klupi je i dalje bivši igrač Barcelone Jeffren.

2. minuta – Problemi za Slaven. Ozlijedio se napadač Etoundi i neće moći nastaviti utakmicu. Kamerunac je ostao ležati na terenu, a po njegovoj reakciji jasno je da ne može nastaviti. Trener Stipić morat će napraviti prvu izmjenu.

1. minuta – Krenula je utakmica u Koprivnici. Sudac je Igor Pajač.

SLAVEN BELUPO (3-4-1-2): Filipović – Božić, Soldo, Paracki – Bogojević, Bačelić-Grgić, Lulić, Goda – Glavčić – Krstanović, Etoundi

HAJDUK (3-4-1-2): Posavec – Ismajli, Jurić, Dimitrov – Juranović, Jradi, Barry, Jakoliš – Tahiraj – Jairo, Eduok

Hajduk na zahtjevnom gostovanju igra bez Caktaša, Nejašmića, Blagajića, Radića, Simića, a u prvih 11 od prve minute igra pojačanje iz siječanjskog prijelaznog roka Kristian Dimitrov. Većina igrača ima virozu i temperaturu, dok je Radiću protiv Lokomotive slomljen nos.

Na drugoj strani, priliku s klupe u momčadi Tomislava Stipića čeka Davor Lovren, ali i bivši igrač Barcelone Jeffren, koji je nedavno u senzacionalnom transferu pojačao klub iz Koprivnice.

Da je u pitanju teško gostovanje za Hajduk, potvrđuje i utakmica iz 11. kolovoza prošle godine, kada je Slaven golovima Puclina u 37. i Krstanovića iz penala u 84. slavio 2:1, a jedini gol za Splićane zabio je Eduok u 94. minuti.

Hajduk je potom uzvratio Slavenu 26. listopada na Poljudu, gdje je slavio 2:0 golovima Jira u 14. i Juranovića u 74. minuti.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Više saznajte na izvornom linku: – UŽIVO SLAVEN – HAJDUK 0:1 VAR donio penal Hajduku, Eduok zabio za vodstvo / (index.hr).