SLAVEN BELUPO i Rijeka igraju utakmicu 12. kola HT Prve lige.

Riječani protekla dva gostovanja u Koprivnici ne pamte po dobrom jer su u oba navrata ispuštali po dva boda. Novo gostovanje bit će im posebno zahtjevno jer je Slaven Belupo prije reprezentativne stanke promijenio trenera. Tomislav Stipić na klupi Slavena naslijedio je Ivana Sertića i danas premijerno vodi koprivničku momčad.

Uživo na Index Sportu možete pratiti tijek utakmice.

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 1:1 (Radivojević 14’ – Gorgon 74’)

Tijek utakmice:

76’ Probudila se Rijeka i umalo došla do preokreta. Tomečak je ponovo sjajno ubacio, lopta je došla do Andrijaševića na drugoj vratnici, ali nije uspio najbolje zahvatiti.

74’ GOOOOOL! Rijeka je izjednačila golom Alexandera Gorgona – 1:1. Lončar je proigrao Tomečaka na desnoj strani, ovaj ubacio u sredinu, a austrijski napadač poentirao uz lošu reakciju vratara Ježine. No Gorgon je bio u nedozvoljenoj poziciji u trenutku kad mu je Tomečak uputio loptu s boka, ali Pejin i njegovi pomoćnici ostali su nijemi.

73’ Kakav promašaj Belupa! Krstanović se našao u stopostotnoj prilici pred golom Rijeke, ali Prskalo je još jednom odlično reagirao.

68’ Pokušaj Rijeke! Odličan prodor Tomečaka po desnom boku i prizeman ubačaj. Vratar Ježina kratko je odbio, ali Paracki je bio brži ispred Gorgona.

66’ Rožman vuče i treći potez i radi posljednju zamjenu 30 minuta prije kraja utakmice. Puljić je izašao iz igre, a Čolak ušao na travnjak.

64’ Slobodni udarac s dvadesetak metara imala je Rijeka, izveo ga je Stjepan Lončar, ali poslao je loptu daleko preko gola Slavena.

61’ I drugi potez vuče Rožman. Umjesto Capana u igri je Domagoj Pavičić.

61’ Rijeka igra neočekivano loše. Dva tjedna stanke Rožman je iskoristio za mini pripreme u Umagu i uigravanje svojih ideja nakon što je naslijedio Bišćana, ali ništa od toga večeras nije viđeno u Koprivnici.

56’ Trener Rijeke radi prvu izmjenu na utakmici. Iz igre izlazi Robert Murić, u igru ulazi Maxwell Acosty.

53’ Odgovorio domaćin. Glavičić je opasno ubacio, Prskalo je ulovio loptu, ali mu je ispala iz ruku kada su već odustali od akcije. Punčec je kratko izbio loptu, a Slaven u nastavku akcije nije iskoristio posjed u kaznenom prostoru.

52’ Prvi pokušaj u nastavku bio je gostujući. Capan je proigrao Puljića kroz obranu Slavena, ali je to bila prebrza lopta i propala je akcija Rijeke.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme. Tihomir Pejin dao je znak za početak, a obje momčadi nastavljaju bez promjena u sastavu.

45+1’ Kraj prvog poluvremena u Koprivnici. Slaven Belupo zasluženo vodi 1:0 protiv Rijeke koja je do završnice prvog dijela bila potpuno nemoćna i bezidejna.

45’ Probudila se Rijeka, ali prekasno. Murić je sjajno proigrao Puljića koji je ubacio i malo je nedstajalo da Gorgon dođe do velike prilike pred golom Slavena. U nastavku akcije Andrijašević je ubacio, a udarac Lončara je od bloka završio u korneru.

44’ Napeto u samoj završnici prvog poluvremena. Puclin je povukao kontru i Punčec je uspio presjeći dodavanje za Limu, pa je Puljić na drugoj strani pokušao s 18 metara nakon dodavanja Gorgona, ali Ježina nije morao intervenirati.

40’ Sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Slavena! Radivojević je rukama gurao Puljića koji je u padu pucao glavom. Udarac je zbog pada bio toliko slab da je to bio lagan zadatak za Ježinu, ali Pejin se nije oglasio.

38’ Konačno odgovor Rijeke! Prvi udarac tek nešto malo pred odlazak na odmor, Gorgon je proigrao Lončara, ovaj tukao iz okreta, ali odličnom intervencijom Ježina odbija loptu korner.

37’ Prskalo opet čuva Rijeku! Lima je pobjegao obrani Rijeke, ušao u kazneni prostor, ali prizeman udarac odlično je obranio Prskalo. Rijeka je danas neprepoznatljiva, igra vjerojatno najgori nogomet ove sezone.

34’ Evo i odgovora Armade. Riječka navijačka skupina započela je sada s navijanjem za svoj klub.

31’ Slaven potpuno dominantan u Koprivnici! Lima je pobjegao po lijevoj strani kaznenog prostora i oštro ubacio, ali Smolčić je bio najbrži i izbio loptu. Publika je tu akciju ispratila gromoglasnim pljeskom.

25’ Prošlo je 25 minuta utakmice, Rijeka i dalje bez prilike. Pokušali su doprvaci sada uzeti loptu u visokom presingu, uspio je to Puljić, ali je pomoćni sudac označio prekršaj. Simon Rožman poslao je sve igrače na zagrijavanje; Iglesias, Pavičić, Escoval, Raspopović, Lepinjica i Čolak lagano trčkaraju uz teren.

14’ GOOOL! Slaven Belupo poveo je 1:0 protiv Rijeke, strijelac je Miloš Radivojević. Nakon sudara Radivojevića i Tomečaka, igrač Rijeke ostao je ležati na travnjaku. Domaćin nije prekinuo igru, kao ni suci koji su ostali nijemi. Lopta je otišla na desnu stranu, uslijedio je ubačaj kojeg je na drugoj stativi glavom u mrežu Prskala pospremio Radivojević između dva riječka stopera.

Bila je to loša reakcija obrane Rijeke, ali dojam je da je Pejin trebao zaustaviti igru jer je Tomečak dobio udarac u glavu i ostao ležati na tlu.

13’ Slaven dominira. Novi ubačaj domaćina, Punčec je skrenuo loptu glavom, ali vratar Prskalo opet je bio spreman.

7’ Belupo zasad opasniji. Bogojevićev ubačaj okrznuo je Smolčića, lopta je išla u okvir gola, ali Prskalo je bio spreman.

4’ Prvi ubačaj iz kuta za Slaven. Krstanović je spustio loptu nakon kornera, ali braniči Rijeke čiste opasnost pred svojim vratima.

1’ Počela je utakmica u Koprivnici. Sudac Tihomir Pejin dao je znak za početak.

Početni sastavi:

17.00 Trener Rijeke Simon Rožman izveo je nešto ofenzivniji sastav nego inače. Od prve minute u igri su čak četiri napadača; Gorgon, Andrijašević, Murić i Puljić, dok je umjesto kartoniranog Halilovića u sastavu Luka Capan.

16.55 Novi trener Slavena Tomislav Stipić u karijeri je vodio Erzgebirge Aue, Stuttgart Kickerse, mlade momčadi Ingolstadta i Eintrachta, kineskog drugoligaša Nantonga, te švicarski Grasshoppers. Optimističan je uoči premijere u HNL-u.

“Sretan sam što sam ovdje, što sam prvi put u Hrvatskoj i što mogu voditi ovaj klub. Osjećam se ugodno i opušteno. Ovo je zemlja svjetskog viceprvaka. Ima mnogo mladih i talentiranih momaka i ako se uklope u ligu, uspijevaju. Čast je biti trener u ovakvoj ligi. Nije me iznenadio poziv Slavena, bio sam spreman. Imao sam sastanak s ekipom i izložio sam igračima neke stvari. Volim hrabru igru i napadački nogomet, s loptom i bez nje. Želimo što prije krenuti s pozitivnim rezultatima i napuštati utakmice kao pobjednici. Bitno je da se što prije priviknem na ove ljude, ovu sredinu i ove okolnosti. Od samog sebe očekujem da napravim prve korake, a da me onda ekipa slijedi.”

16.50 Trener Rijeke Simon Rožman istaknuo je u najavi utakmice da im je Belupo veliki upitnik zbog novog trenera, ali i da je vrijeme za pobjedu u Koprivnici.

“Postoji velika neizvjesnost jer Slaven Belupo je promijenio trenera, ali trenutno najviše razmišljamo o sebi i našem sadržaju u igri. Očekujemo maksimalnu agresiju u igri od strane Slaven Belupa, a od mojih igrača, koji će dobiti priliku, očekujem da je maksimalno iskoriste. Zadnje dvije utakmice u Koprivnici Rijeka je odigrala 1:1, vrijeme je možda za pobjedu”, rekao je Rožman u najavi.

Izvor: / index.hr